Lajme

Zv/kryeministri Selmanaj priti në takim njoftues ambasadorin norvegjez, Jens Erik Grøndhal

Zv/kryeministri Selmanaj priti në takim njoftues ambasadorin norvegjez, Jens Erik Grøndhal
17:09 | 01 Korrik 2020

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Driton Selmanaj, ka pritur sot në takim Ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grøndhal, me të cilin diskutoi zhvillimet politike në Kosovë si dhe mundësitë për bashkëpunim të mëtutjeshëm mes dy vendeve.

Me këtë rast, Zëvendëskryeministri Selmanaj informoi Ambasadorin Norvegjez për zhvillimet politike në vend, prioritetet e zyrës së tij dhe angazhimin në luftimin e korrupsionit, reformat në sistemin e drejtësisë, procesin e integrimeve evropiane, si dhe dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

Gjatë këtij takimi, Zëvendëskryeministri Selmanaj falënderoi ambasadorin Jens Erik Grøndhal dhe Norvegjinë për bashkëpunimin e mirë dhe mbështetjen e vazhdueshme të shtetit Norvegjez ndaj Republikës së Kosovës./Front Online

Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë

Të tjera