×
 • Lajme
 • Lajme

  Specializantëve u dalin 300 euro shtesë nga MSH-ja

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka alokuar pagesën prej 300 eurove për muajin maj për kategorinë e specializantëve.

  Në zbatim të vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës për masën 1.6. (Pakoja fiskale emergjente) Ministria e Shëndetësisë ka kryer pagesën prej 300 eurove për muajin maj për kategorinë e specializantëve volunter, përfitues nga pakoja fiskale emergjente e Qeverisë së Republikës së Kosovës për personelin e ekspozuar gjatë pandemisë Covid-19.

  Me kryerjen e kësaj pagese, përmbyllen obligimet financiare  nga kjo pako sipas vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës, për stimulimin dy mujor të personalit që ka qenë i angazhuar dhe ekspozuar gjatë pandemisë Covid-19.

  Comodita “pushton” Amerikën, dyshekët e saj në top 5 produktet më të shitura
  Nga Rubrika
  Lajme22 Prill 2024
  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Vendi u përfaqësua nga presidentja...
  Lajme22 Prill 2024
  Përfaqësuesi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, Robert A Wood, gjatë debatit për situatën në Kosovë...
  Lajme22 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Aleanca me partnerët e koalicionit është nevojë urgjente për...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Rrjeti i Organizatave Jo-Qeveritare AVONET, zyrtarisht ka pranuar Aktgjykimin ARJ.nr. 9/24 të Gjykatës Supreme të Kosovës, me përbërje Nebojsha Boriçiq kryetar i...
  Lajme22 Prill 2024
  Samuel Zhbogar, ambasadori i Sllovenisë në KS të OKB-së, ka thënë se e mbështesin procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Ai...
  Lajme22 Prill 2024
  Temë e kësaj seance të Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara ishte situata në Kosovë. Ambasadori i Francës në...
  Lajme22 Prill 2024
  Përfaqësuesja e Zvicrës në Këshillin e Sigurimit ka kërkuar nga të dy palët t’i realizojnë premtimet e tyre. Në fjalën e saj,...
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Tlaleng Mofokeng, raportuese special e OKB-së për të drejtën e shëndetit, ka thënë se sëmundjet mendore mund të shfaqet në mesin e...
  Lajme22 Prill 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka deklaruar se shteti i Serbisë nuk është duke zbatuar marrëveshjet e nënshkruara në kuadër të procesit të dialogut...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.