×
 • Lajme
 • Lajme

  Shala u del në mbrojtje Thaçit e Veselit: Ata janë çlirimtarët e vendit tonë

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Deputeti i Nismës socialdemokrate, Endrit Shala ka thënë se Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli me bashkëluftëtarë janë çlirimtarët e vendit.

  Shala përmes një postimi në Facebook, u doli në mbrojtje presidentit të vendit dhe liderit të opozitës pas njoftimit se është ngritur aktakuzë nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, kundër tyre dhe se ata dyshohen për rreth 100 vrasje gjatë luftës në Kosovë.

  “Sot Hashim Thaçi e Kadri Veseli nuk janë vetëm Presidenti dhe lideri i opozitës, ata dhe bashkëluftëtaret e tyre janë çlirimtarët e vendit tonë, e si të tillë janë vetë liria jonë ! Përjetësisht, Rroftë UÇK- ja”, shkruan Shala.

  Getinjo kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme22 Prill 2024
  Ish-ambasador i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho ka folur në lidhje me paraqitjen e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani në OKB, duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Një person e ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur pasditen e sotme në Lipjan. Rasti ka ndodhur...
  Lajme22 Prill 2024
  “Mbretëria e Bashkuar është një mbështetëse e kahershme e sovranitetit dhe pavarësisë së Kosovës”, ishte i prerë përfaqësuesi i Mbretërisë së Bashkuar...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...
  Lajme22 Prill 2024
  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Vendi u përfaqësua nga presidentja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.