×
 • Lajme
 • Lajme

  Rrahje e rëndë mes dy familjeve në Podujevë, përdoren thika dhe shkopinj druri

  FrontOnline
  14 Qershor 2020

  Një rrahje e rëndë ka ndodhur mes dy familjeve nga fshati Dobratin i Komunës së Podujevës.Të dy këto familje, shumë të afërta me njëra-tjetrën, janë rrahur rëndë mes vete për arsye banale.Burime të Gazeta Blic, kanë bërë të ditur se në rrahje përfshirë gati 10 persona, ku janë përdorur armë të ftohta, si thika dhe shkopinjë druri.

  Nga kjo rrahje kanë mbetur të lënduar mbi pesë persona, të cilët kanë marrë lëndime të rënda trupore.
  Në vendngjarje kanë dalur ekipet policore dhe ato të ndihmës së shpejtë.Personat e lënduar kanë marrë ndihmë në Emergjencën e qytetit të Podujevës.

  Gazeta Blic ka tentuar të kontaktojë me zyrtarët policorë në Podujevë, por që ata nuk janë përgjigjur në tthirrjet e redaksisë.Gazeta Blic do ju mbajë të informuar lidhur me këtë ngjarje.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Të martën mbrëma vëllau i Liridona Ademajt, Leonard Ademaj, ka shkruar në Facebook duke kërkuar drejtësi të shpejtë dhe profesionale, “pa vonesa...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Shaban Murseli, babai i Naim Murselit i cili tashmë gjendet në burg për përfshirjen e tij në vrasjen e Liridona Ademajt, ka...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Dy partitë opozitare, PDK e LDK, kanë dërguar njoftime se do të mbajnë konferenca për media, nesër (e mërkurë). Dy partitë nuk...
  Të tjera
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrenti i Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi nuk është ndjerë mirë gjatë mbrëmjes së sotme. Ai ka pasur dhimbje stomaku, derisa në...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e re e Big Brother VIP Kosova, DJ Miss Rose ka zhvilluar një bisedë me Ilirianën. Mes një bisede disa minutëshe,...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kosova është renditur pothuajse në vendet e fundit në rezultatin e testit PISA për vitin 2022. Ajo është renditur në vendin e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Presidentja Vjosa Osmani ka takuar Mbretin dhe Mbretreshën e Lesotos në Dubai në kuadër të Konferencës së Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla Schwarz ka pritur në takim delegacionin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Me 29 nentor ishte paraparë që të përfundonte konkursi për kryeshef ekzekutivë të ndërrmarjes “Trepca”, por i njëjti nga menaxhmenti është shtyer...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.