Lajme

Rrahje e rëndë mes dy familjeve në Podujevë, përdoren thika dhe shkopinj druri

Rrahje e rëndë mes dy familjeve në Podujevë, përdoren thika dhe shkopinj druri
15:13 | 14 Qershor 2020

Një rrahje e rëndë ka ndodhur mes dy familjeve nga fshati Dobratin i Komunës së Podujevës.Të dy këto familje, shumë të afërta me njëra-tjetrën, janë rrahur rëndë mes vete për arsye banale.Burime të Gazeta Blic, kanë bërë të ditur se në rrahje përfshirë gati 10 persona, ku janë përdorur armë të ftohta, si thika dhe shkopinjë druri.

Nga kjo rrahje kanë mbetur të lënduar mbi pesë persona, të cilët kanë marrë lëndime të rënda trupore.
Në vendngjarje kanë dalur ekipet policore dhe ato të ndihmës së shpejtë.Personat e lënduar kanë marrë ndihmë në Emergjencën e qytetit të Podujevës.

Gazeta Blic ka tentuar të kontaktojë me zyrtarët policorë në Podujevë, por që ata nuk janë përgjigjur në tthirrjet e redaksisë.Gazeta Blic do ju mbajë të informuar lidhur me këtë ngjarje.

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera