Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Raporti i policisë për vrasjen e rëndë në Fushë – Kosovë

  FrontOnline
  21 Korrik 2020

  Mesditën e së hënës, në Fushë-Kosovë ka ndodhur një vrasje e rëndë. Lidhur me këtë rast, Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka dhënë detaje

  Sipas raportit të policisë, rasti ka ndodhur në orën 16:50.

  Policia ka arrestuar një person i cili dyshohet për veprën penale “Vrasje e rëndë”.

  “Fushë Kosovë 20.07.2020-16:50. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti kishte kryer veprën e lartëcekur. Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitë përkatëse policore si dhe prokurori kujdestar”, bëhet e ditur në raportin e policisë.

  Po ashtu, policia ka njoftuar se me urdhër të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.

  Ndërkohë, dyshimet e deritanishme janë se djali ka vrarë babain, duke ia prerë kokën me sëpatë, mirëpo këto dyshime nuk janë konfirmuar deri më tani as nga Policia e as nga Prokuroria

  Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria
  Nga Rubrika
  Lajme05 Qershor 2023
  Xhelal Sveçla, ministër i Punëve të Brendshme, ka shkruar për aksionet e Policisë së Kosovës në Veri të Kosovës. Ai ka thënë...
  Artikull i Sponsoruar05 Qershor 2023
  Fabrika e shpuzës dhe dyshekëve Comodita apo Ventius International po merr pjesë si ekspozuese në panairin ndërkombëtar të mobiljeve dhe interierit IMM...
  Lajme05 Qershor 2023
  Jörn Rohde, ambasadore i Gjermanisë në Kosovë, ka kërkuar sërish nga Qeveria e Albin Kurtit që të punojë urgjentisht në plotësimin e...
  Të tjera
  Lifestyle05 Qershor 2023
  “Kam nevojë për një pushim, për të shkuar në plazh dhe për të pushuar”. Nuk është e çuditshme të dëgjosh këtë dëshirë...
  Lajme05 Qershor 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, i është kundërpërgjigjur ministrit të Bujqësisë, Faton Peci duke e etiketuar si “Inspektori Peci në botën...
  Lajme05 Qershor 2023
  Në lidhje me situatën në veri, anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Zenun Pajaziti ka thënë se aktivitetet e...
  Lajme05 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit nga radhët e PDK-së, Ilir Peci tha se as që e mendon tash për tash dorëheqjen. Kurse kryetari tjetër...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Katër persona janë arrestuar në Tiranë, për të cilët policia atje bëri të ditur se dyshohen për vepra të ndryshme penale. Një...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Disa trafikantë shqiptarë të përfshirë në një mega trafik droge në Europë, si dhe në bashkëpunimin me klanet mafioze kalabreze, “Ndrangheta”, kanë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.