×
Etiketë: fushë
Kronika30 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka arritur që ta arrestojë një person në fshatin Vragoli të Fushë Kosovës . i dyshuari kishte tentuar që ta dhunojë seksualisht viktimën kosovare. Policia për këtë rast ka njoftuar policinë. I...
Kronika29 Shtator 2020
Një aksident ka ndodhur në Fushë-Kosovë mes një kamionete dhe automjeti. Si pasojë e tij tre persona kanë pësuar lëndime. Rastin e kanë konfirmuar për Front Online nga Policia e Kosovës. "Me datë 29.09.2020 rreth...
Lajme28 Shtator 2020
Të shtëna me armë zjarri ka pasur sonte rreth orës 21:25 në një lokal në Fushë Kosovë. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë Daut Hoxha. Nuk raportohet për ndonjë person të lënduar. “Njësitë policore...
Lajme23 Shtator 2020
Katër mësimdhënës të shkollës “Mihal Grameno” në Fushë Kosovë, kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i Komunës së Fushë Kosovës, Ali Topalli, i cili tha se deri më sot janë...
Lajme21 Shtator 2020
Pandemia Covid-19 përveç në shëndetin publik ka goditur edhe ekonominë në vend, ku bëjnë pjesë edhe bizneset nëpër komuna. Subjektet ekonomike më të goditura janë ato të gastronomisë dhe kompanitë me veprimtari prodhuese. Duke e...
Lajme17 Shtator 2020
Kanë filluar të rikthehen kolonat e gjata në Fushë Kosovë. Në rrugën magjistrale Fushë Kosovë-Prishtinë dhe e cila shërben si lidhëse me shumë qytete të Kosovës, kolonat janë më se të zakonshme në orët e...
Kronika14 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka arrestuar një femër dje në Fushë Kosovë, pasi që e njëjta ka keqtrajtuar fëmijët e saj, raporton Front Online. Në njoftimin e Policisë thuhet se më urdhër të prokurorit fëmija është...
Kronika14 Shtator 2020
Është arrestuar një grua në Fushë Kosovë, pasi e njëjta ishte hasur duke keqtrajtuar fëmijën e saj. Me urdhër të prokurorit fëmija është dërguar në strehimore, thuhet në raportin policor. Ndërkaq e dyshuara është dërguar...
Lajme12 Shtator 2020
Njësia për hetimin e drogave pas një pune operative ka arritur të identifikojë dy lokacione me bimë “Kanabis Sativa”, në Fushë Kosovë. Sipas Policisë, në konsultim me prokurorin, në të dy lokacionet kanë asgjësuar 677...
Kronika11 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në Policinë e Kosovës, është raportuar edhe për dhunë në familje. “Fushë Kosovë 08.09.2020 – 16:00. Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se ditë më parë pas një mosmarrëveshje me bashkëshorten...
Lajme09 Shtator 2020
Një person është arrestuar pasi kishte sulmuar bashkërshorten e tij. Sipas Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur të hënën rreth orës 20:00, në Fushë Kosovë. Siç thuhet në raport, viktima ka pranuar tretman mjekësor. “Është...
Kronika09 Shtator 2020
Një shtëpi është përfshirë nga zjarri, mëngjesin e së mërkurës në Fushë Kosovë. Sipas fotografive e videove të siguruara nga Telegrafi, shihet se shtëpia është një katëshe.    
Kronika02 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se dje në Fushë Kosovë rreth orës 20:45 është gjetur i vdekur viktima mashkull kosovar. Sipas policisë, në vendin e ngjarjes ka dalur ekipi mjekësor i cili ka konstatuar vdekjen...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.