[wp-story]

Lajme

Ramadani: Situata epidemiologjike në Kosovë më e mira në rajon dhe Evropë

Ramadani: Situata epidemiologjike në Kosovë më e mira në rajon dhe Evropë
12:03 | 13 Shtator 2020

Drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani ka thënë se situata epidemiologjike javëve të fundit është më e mira në rajon dhe në Evropë.

Ai tha që situata është e kënaqshme, pasi që kanë arritur që të shpallin hapjen e shkollave të pjesërishme dhe të kontrolluara, shkruan Indeksonline.

“Më lejoni që të shprehi një disponim, një situatë tejet të kënaqshme, pasi që kemi arritur në këtë ditë, pas shumë peripecive, të shpallim hapjen e shkollave të pjesërishme dhe të kontrolluara”.

Ai thotë që Instituti ka punuar që 8 muaj, 24 orë në shërbim të qytetareve dhe në kontrollin e situatës epidemiologjike e cila javëve të fundit është më e mira në rajon dhe në Evropë

“Vala në rajon e Evropë është duke u ngritur, në Kosovë është duke rënë”, tha Ramadani.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera