×
Etiketë: rajon
Lajme26 Shtator 2020
Qytetarët e Kosovës paguajnë 10 milionë euro në vit barna më shtrenjtë sesa qytetarët e vendeve të rajonit, thonë nga Oda e Farmacistëve. Kjo për shkak se në vend nuk ka unifikim të çmimit të...
Lajme18 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, bashkë me kryetarin e Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri dhe de​puteten e Kuvendit të Kosovës, Rrezarta Krasniqi, kanë vizituar punimet në asfaltimin e rrugës Prilluzhë-Bukosh, projekt ky i Ministrisë së...
Infografika17 Shtator 2020
Lajme16 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mëngjesin e së mërkurës ka publikuar pamje nga Prishtina. Në videon e publikuar nga Thaçi, është vënë në pah çdo pjesë të kryeqytetit. Thaçi në mbishkrim të videos ka shkruar...
Lajme13 Shtator 2020
Drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani ka thënë se situata epidemiologjike javëve të fundit është më e mira në rajon dhe në Evropë. Ai tha që situata është e kënaqshme, pasi që kanë arritur që të...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën e Shqipërisë, ministri i Drejtësisë Selim Selimi, sot ka takuar në Tiranë presidentin Ilir Meta, me të cilin ka diskutuar për zhvillimet e fundit politike në të dy...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.