×
Etiketë: evropë
Lajme25 Shtator 2020
Takimi i paraparë për të hënën mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq është shtyrë. Lajmin e ka bërë të ditur i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun, Miroslav...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Niveli i transmetimit të COVID-19 është alarmant në Europë, theksoi sot Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) që u shpreh e shqetësuar për lehtësimin e karantinës së vendosur ose të parashikuar në disa vende, përfshirë dhe...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Evropë, Hans Kluge, paralajmëroi për shkallë alarmante të përhapjes së sëmundjes Covid-19 në Evropë dhe ua tërhoqi vërejtjen shteteve kundër shkurtimit të kohës së karantinës. Kluge tha se...
Ekonomi14 Shtator 2020
I lansuar për herë të parë në vitin 2013, Renault Captur është Crossover i parë i brendit Renault. Me dëshirën për të sjell një dizajn të ri, Renault e dinte se duhej të ndryshohej koncepti për të...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Drejtori i degës së Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Evropë, Hans Kluge, tha se Evropa pritet të shënojë rritje të numrit të viktimave të koronavirusit në tetor dhe nëntor. “Do të jetë më vështirë. Në...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Në mbarë botën, numri i rasteve të të prekurve me koronavirus i ka tejkaluar 28,3 milionë, ndërsa numri i viktimave tashmë është mbi 911 mijë, sipas të dhënave të përditësuara të OBSH-së. Shtetet e Bashkuara,...
Lajme13 Shtator 2020
Drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani ka thënë se situata epidemiologjike javëve të fundit është më e mira në rajon dhe në Evropë. Ai tha që situata është e kënaqshme, pasi që kanë arritur që të...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Shqipëria zë vendin e parë sa i përket numrit të vdekjeve të lidhura me ndotjen dhe se autoritetet nuk po bëjnë asgjë për të adresuar problemin, sipas vlerësimeve të lëshuara këtë javë nga Agjencia Evropiane e...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Shqipëria është renditur në vendin e pestë të shteteve evropiane si burim i sulmeve kibernetike në muajin e fundit. Listës, me të dhënat e grumbulluara nga “Atlas VPN”, i prin Bjellorusia e cila u përball...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Një ari i egër nga Alpet italiane, me nofkën "Papillon" është kapur për herë të tretë, ka njoftuar qeveria provinciale e Trentino. Ariu, emërtimi zyrtar i të cilit është M49, kishte ikur tashmë në korrik...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Luftimi i ndotjes së mjedisit është kyç për përmirësimin e shëndetit dhe mirëqenies së qytetarëve në Evropë, veçanërisht për grupet e ndjeshme si fëmijët, të moshuarit dhe njerëzit më të varfër, tha Agjencia Evropiane e...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Shqipëria renditet e treta në Evropë për nivelin më të lartë të viktimave nga vrasjet në raport me popullsinë, pas Letonisë dhe Lituanisë. Sipas të dhënave të Eurostat dhe INSTAT, që i referohen vitit 2017,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.