×
 • Lajme
 • Lajme

  Prishtinë, shënohet Dita Ndërkombëtare e Personave të Zhdukur

  FrontOnline
  25 Gusht 2020

  Qendra Burimore për Persona të Zhdukur e ka shënuar Ditën Ndërkombëtare të Personave të Zhdukur me një aktivitet pranë pllakës së të Pagjeturve në Prishtinë.

  Familjarët e personave të zhdukur kanë kërkuar prej ekzekutivit kosovar dhe atij serb që janë në negociata për personat e pagjetur, të sjellin rezultate konkrete për këtë çështje, e jo vetëm fjalëm.

  Barjam Qerkini prej palës kosovare ka adresuar kritika drejt Qeverisë së Kosovës duke thënë se nuk i kanë njoftuar as edhe për një çështje, që kur kanë nisur të dialogojnë në Bruksel sa i përket çështjes së të pagjeturve.

  Pas aktivitetit, kryesuesit e ekipit për personat e pagjetur në Qeverinë e Kosovës, i kanë pritur në takim familjarët e personave të zhdukur, prej palës kosovare dhe asaj serbe.

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar anëtarin e Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Denis Beçiroviq, me rastin e Ditës së Pavarësisë....
  Lajme01 Mars 2024
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ndërsa lokalisht pritet të ketë reshje shiu, të cilat në momente...
  Lajme01 Mars 2024
  Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar sot me presidenten e Vjosa Osmani. Lajçak ka thënë se me...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, ka treguar arsyet kryesore të kundërshtimit të projektligjit për fertilizimin e asistuar apo siç njihet ndryshe...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur sot për herë të dytë, e ku kanë diskutuar për tetë pika përfshirë atë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar bashkëluftëtarin e tij, njëkohësisht mësuesin e devotshëm me rastin e...
  Lajme01 Mars 2024
  Avokati Ardian Bajraktari, duke komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit që rasti i vrasjes së Marigona Osmanit të kthehet në rigjykim, tha...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës në lidhje me raportet e saj me Shtetet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.