×
 • Lajme
 • Lajme

  Pas shkarkimit flet edhe Basri Sejdiu: Është një vendim i padrejtë, shihet puna ime

  FrontOnline
  06 Korrik 2020

  Bordi Drejtues i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, ka shkarkuar Drejtorin e Përgjithshëm, Basri Sejdiun.Vetë Sejdiu mohon të ketë qenë i njoftuar për shkarkimin e tij, deri më sot kur iu dha vendimi atij dhe i njëjti u bë publik.

  Ai ka vlerësuar se vendimi është i padrejtë, sidomos në këtë kohë të pandemisë.

  Ndërsa, shton se do dalë edhe publikisht me një reagim, nesër.“Nesër do të dalë në konferencë për media dhe do ankohem se është total i padrejtë, në kohë të pandemisë”.

  “Jo absolut jo, jam njoftu sot vetëm me vendim. Nëse e shihni punën deri tash, nuk kam nevojë me komentu, por normal që do të reagoj”, ka thënë ai për GazetaBlic.

  Ndryshe, më herët Bordi Drejtues i SHSKUK-së ka konfirmuar shkarkimin e Sejdiut duke dhënë arsyetimet.Shkarkimi vjen si pasojë e performancës jo të kënaqshme dhe mos përmbushjes së detyrave të punës, thuhet në njoftimin e Bordit Drejtues të SHSKUK-së.Ndërsa, pozitën e Sejdiut do ta zë dr. Valbon Krasniqi, mjek specialist i Infektologjisë.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme23 Prill 2024
  Dje Departamenti i Shtetit për të Drejtat e Njeriut ka publikuar raportin e fundit, për vitin 2023 nga ku u theksua edhe...
  Lajme23 Prill 2024
  Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi ka reaguar, në lidhje me çështjen e të zhdukurve me dhunë...
  Lajme23 Prill 2024
  Njësia për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion në Ferizaj, pas ndërmarrjes së veprimeve hetimore për një periudhë kohore, njofton se ka...
  Të tjera
  Vip23 Prill 2024
  Aktorja dhe afaristja e njohur shqiptare që jeton në Zvicër Besa Rraqi Rizmani në episodin e fundit është shfaqur ne serialin e...
  Lajme23 Prill 2024
  Deputeti i pavarur, Haki Abazi, thotë se më shumë duhet fokusuar në zgjedhjet në veri të Kosovës, se sa për të shpallur...
  Lajme23 Prill 2024
  Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës i ka bërë thirrje mw 16 prill Komitetit të Ministrave që ta pranojë Kosovën si pjesëtare...
  Lajme23 Prill 2024
  Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka njoftuar se ka inicuar rast në drejtim të veprës penale “ngacmimi seksual” ndaj profesorit të Universitetit të...
  Lajme23 Prill 2024
  Nga Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsioni për FrontOnline është deklaruar deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa, lidhur me raportin e DASHI-it....
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, ka siguruar se nuk ka aspak plane për të zgjeruar programin e përbashkët të sigurisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.