×
Etiketë: flet
Lajme30 Shtator 2020
Më shumë se dy muaj pasi Angela Merkel ndërhyri për të shmangur një konfrontim ushtarak midis Greqisë dhe Turqisë, kancelarja gjermane ka zbuluar sot detaje nga negociatat e vështira midis dy fqinjëve të Egjeut. Kancelarja...
Lajme29 Shtator 2020
Pas dorëzimit në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë të deputetit Etem Arifi legjislativi i vendit ka mbetur me një deputet më pak, e koalicioni qeverisës me një votë minus. Bazuar në Ligjin në fuqi, Arifi...
Lajme29 Shtator 2020
Albin Kurti thotë se krerët e institucioneve heshtin, kur veteranët arrestohen “në mes të Prishtinës”. Vetë thotë se do t’i mbronte ata. E, çfarë do të bënte Kurti për ta ndalur Policinë e Prokurorisë në...
Front TV28 Shtator 2020
Ditë më parë, Policia e EULEX-it ka arrestuar krerët e Organizatës së Veteranëve të Lutës së UÇK-së, Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn. Arrestimi i tyre u bë pak ditë pasi këta të fundit i bën...
Front TV27 Shtator 2020
Gëlltisin gozhda, kikirik e fasule, drejtori flet për intervenimet që bëhen tek fëmijët në Klinikën e ORL-së Në gjendje shumë të rëndë shëndetësore, për shkak të gëlltitjes së trupave të huaj, shumë fëmijë drejtohen për...
Lajme24 Shtator 2020
Nicholas Abbott, ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, ka folur rreth zhvillimeve të fundit të Dhomave të Specializuara të Hagës. Në Rubikon me Adriatik Kelmendin, Abott është pyetur si e sheh punën e Dhomave...
Lajme24 Shtator 2020
Në orët e para të mëngjesit të së martës, zyrtarë të EULEX-it i shkuan në shtëpi Sali Mustafës, ish-shef i inteligjencës së FSK-së e ish-epror i UÇK-së, në Zonën e Llapit. Për arrestimin e tij...
Lajme24 Shtator 2020
Tribunali Special sot ka njoftuar se konfirmuar aktakuzën e parë për krime të luftës. I akuzuari i parë është ish-eprori i UÇK-së, në Zonën e Llapit, Salih Mustafa.Pak orë pasi që i njëjti u arrestua...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara ka zhvilluar një takim virtual si pasojë e pandemisë, me rastin e 75 vjetorin e themelimit të Kombeve të Bashkuara. Në një fjalim për Asamblenë e Përgjithshme, Presidenti...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kelly Craft, në mbledhjen e 75-të të Kombeve të Bashkuara ka folur për marrëveshjet që janë nënshkruar së fundi me ndërmjetësimin e presidentit amerikan, Donald Trump, duke përmendur...
Lajme21 Shtator 2020
Emisari Special i Presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell bashkë me 13 zyrtarë të tjerë amerikanë do të qëndrojnë sot në Kosovë, ku do të takohen vetëm me përfaqësuesit e Qeverisë së Kosovës...
Lajme21 Shtator 2020
Përfaqësuesi Special i BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, sot ka takuar ministrat e Jashtëm të Austrisë, Republikës së Çekisë, Hungarisë, Sllovakisë dhe Sllovenisë, me të cilët ka diskutuar për procesin e dialogut në mes...
Front TV20 Shtator 2020
Ndonëse angazhimet u janë shtuar me përhapjen e virusit Covid-19 në Kosovë, Klinikës së Neonatologjisë në QKUK, nuk i është shtuar edhe stafi shëndetësorë. Në mungesë të tyre, ata po mundohen të ofrojnë të gjitha...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.