×
Etiketë: ime
Lajme06 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i ka replikuar homologut të tij izraelit, Benjamin Netanyahu, pasi ky i fundit tha se e mirëpret marrëveshjen për hapjen e ambasadës në Jerusalem. Hoti tha se qeveria e Kosovës...
Vip05 Shtator 2020
Modelja e njohur, Demi Rose, është ndër figurat më të njohura në skenën ndërkombëtare. Por, pa marrë parasysh jetës së saj luksoze, ajo gjatë viteve është përballur me probleme të shumta, shkruan Daily Mail. Ajo...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Kryeministri Boris Johnson zgjodhi të kalonte pushimet verore në një fshat skocez duke bërë kamping me familjen e tij, por atje është hasur me një të papritur. Pronari i tokës, Kenny Cameron, është nevrikosur jashtë...
Lajme23 Korrik 2020
Ish-deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Gani Geci, ka alarmuar se jeta e tij është në rrezik. Geci përmes një videoje të postuar në Facebook ka thënë se ka marrë informata nga Brukseli dhe...
Lajme18 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pasi që është kthyer nga Haga ku u intervistua për 4 ditë nga prokurorët e Dhomave të Specializuara, u është drejtuar qytetarëve të vendit për t’i informuar lidhur me këtë...
Lajme10 Korrik 2020
Deputeti i LDK’së Haxhi Avdyli ka reaguar pas përplasjes së në Kuvend të dy anëtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Debati sonte në Kuvend u ndërpre kur deputeti Xhavit Ukaj, iu vërsul Vjosa Osmanit, e...
Lajme06 Korrik 2020
Bordi Drejtues i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, ka shkarkuar Drejtorin e Përgjithshëm, Basri Sejdiun.Vetë Sejdiu mohon të ketë qenë i njoftuar për shkarkimin e tij, deri më sot kur iu dha vendimi...
Lajme25 Qershor 2020
Kryeministri shqiptar Edi Rama në Rubikon të Klan Kosovës ka rikujtuar se si një politikan serb, që nuk ia përmend emrin, frikësohej se mos e fotografonte dikush derisa ai ia kishte zgjatur dorën presidentit të...
Lajme25 Qershor 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se vetëm përmes dialogut do të zgjidhen çështjet në mes të Kosovës dhe Serbisë. Sa për ngritjen e aktakuzave nga Dhomat e Specializuara ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të...
Lajme20 Qershor 2020
Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca, nëpërmjet një statusi në “Facebook”  i ka kërkuar falje drejtuesëve të GazetaBlic pas akuzave të bëra një javë më parë, raporton portali “Front Online”. Sipas Konjufcës, akuza e...
Lajme18 Qershor 2020
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës biznesmeni i njohur kosovar Ramiz Kelmendi sërish ka rikthyer në vëmendje propozimet dhe rekomandimet e tij për institucionet qeveritare të cilat i kishte paraqitur që në fillim të Shpalljes së...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.