×
 • Lajme
 • Lajme

  Konjufca i kërkon falje GazetësBlic: Akuza ime nuk ishte e drejtë

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca, nëpërmjet një statusi në “Facebook”  i ka kërkuar falje drejtuesëve të GazetaBlic pas akuzave të bëra një javë më parë, raporton portali “Front Online”.

  Sipas Konjufcës, akuza e tij për sponzorime dhe keqpërdorime ndaj këtij mediumi nuk është e drejtë.

  Lexoni statusin e plotë të Konjufcës në “Facebook”:

  Në kohën e fundit ka jashtëzakonisht shumë lajme të rreme e shtrembërime të qëllimshme të deklaratave të zyrtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje, dhe në mesin e këtyre sulmeve isha edhe unë.

  Një e tillë ndodhi edhe kur tërësisht në mënyrë të pasaktë ishte raportuar gjerësisht nga shumë mediume se gjoja unë iu paskam përgjigjur Ambasadës së SHBA’ve me fjalë arrogante ndaj paralajmërimit të tyre të zakonshëm për shtetasit e SHBA gjatë tubimit tonë festiv të mbajtur në Sheshin “Skendërbeu”.

  Për mua ishte e qartë se ata që e kishin prodhuar atë lajm e kishin shtrembëruar thelbësisht mesazhin tim në një debat televiziv. Ndërkohë ky raportim ishte botuar nga shumë media të tjera që janë në një nivel shumë më të lartë të korrektësisë profesionale dhe të etikës gazetareske në vendin tonë e të cilat janë vënë në lajthitje. Një nga ato ishte edhe Gazeta Blic.

  Nënvizimi im ndaj raportimit të Gazetës Blic, ishte shkas për të përcjellë kundërshtimin tim ndaj një mënyre të tillë të keqcitimit të qëllimshëm.
  Ky ishte vetëm nje deformim i importuar në mënyrë jokritike.

  Për shkak se reagimi im u kuptua ndryshe, dua ta shpreh keqardhjen time për akuzën e bërë, e të cilën nuk e mendoj si të drejtë për Gazetën Blic, e sidomos nga aspekti i sponsorizimit dhe akuzës për keqpërdorime.

  /Front Online/

  KEDS: Erërat dhe reshjet e borës shkaktojnë dëme në rrjetin elektrik, disa zona mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Një autoservis është përfshirë nga zjarri këtë të shtunë në fshatin Duhël të Suharekës, ku si pasojë janë djegur disa vetura. Ndërkaq,...
  Lajme23 Shtator 2023
  Është arrestuar një person në Shqipëri i cili po transportonte 27  emigrantë në drejtim të Kosovës. Emigrantët kishin paguar nga 200-400 euro...
  Lajme23 Shtator 2023
  Eksperti i sigurisë Drizan Shala, tha se nëse KFOR do i mundësojë Vuçiçit që ai të vizitojë Manastirin e Graçanicës, do të...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Vendimi i Iranit për t’ua ndaluar qasjen disa inspektorëve bërthamorë të Kombeve të Bashkuara sugjeron se ky vend nuk është i interesuar...
  Sport23 Shtator 2023
  Trajneri i Paris Saint-Germain, spanjolli Luis Enrique ka thënë se lojtari i tij Achraf Hakimi ende bën shaka me të për fitoren...
  Lajme23 Shtator 2023
  Eksperti i sigurisë Drizan Shala, tha se nëse KFOR do i mundësojë Vuçiçit që ai të vizitojë Manastirin e Graçanicës, do të...
  Sport23 Shtator 2023
  Carlo Ancelotti ka dhënë detaje të reja se kur do të kthehet Vinicius Jr nga lëndimi. Në fakt sulmuesi brazilian ka lënë...
  Vip23 Shtator 2023
  Modelja 25 vjeçe, ka sfiluar për markat “Fendi” dhe “Versace”, ku “ka fërkuar shpatullat” me Gigi Hadid. Leonardo DiCaprio është në lidhje...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.