×
Etiketë: akuza
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Presidenti iranian, Hassan Rohani, gjatë një fjalimi televiziv më 26 shtator, u tha iranianëve që ta drejtojnë zemërimin e tyre kah Uashingtonit zyrtar, sa i përket ndikimit që do të kenë sanksionet amerikane. Rohani ka...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Një ditë pas ekzekutimit nga policia të 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, pas disa orë përplasje me armë me uniformat blu, gjendja psikologjike e ish-bashkëshortes Floresha Zhidro paraqitet e rënduar. Para dyerve të banesës së saj ajo...
Lajme24 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se dikë e pengoi mundësia e arritjes së marrëveshjes në Uashington në muajin qershor. E sipas, tij andaj edhe iu publikua propozimaktakuza nga...
Kronika10 Shtator 2020
Prokuroria Themelore në Gjilan ka ngritur aktakuzë ndaj 6 personave për veprën penale të fajdesë. Në mesin e të akuzuarve është edhe këshilltari komunal i Gjilanit, Ibish Ibishi dhe një mjek nga Spitali Regjional i...
Lajme07 Shtator 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se në Kosovë nuk do të kishte parti që hedhin gaz lotsjellës, siç tha ai, sot do t’i kishim liberalizuar vizat. “Është e drejtë që duhet të na...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Në të njëjtën ditë kur Partia Demokrate fillon kuvendin e saj, Presidenti Trump vizitoi zonat qendrore të vendit në vazhdën e fushatës së tij. Në ndalesa në Minesota dhe Uiskonsin të hënën, në aktivitete me...
Lajme11 Gusht 2020
Ish-ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë Kurti, Glauk Konjufca, ka hedhur akuza të rënda në drejtim të Qeverisë Hoti. Konjufca përmes një statusi në Facebook ka paralajmëruar se “Qeverisja e mirë do të rikthehet...
Lajme31 Korrik 2020
I ftuar në emisionin “Pa maskë”, drejtori i shkarkuar i Departamentit të Rezervave Shtetërore, Arton Muçaj ka drejtuar akuza të ashpra në adresë të udhëheqësve aktual të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë (MTI) të udhëhequra...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Bullgaria prej tri javësh përjeton protesta kundër korrupsionit qeveritar, ngecjes së reformës në drejtësi dhe autoritarizmit. Kryeministri Bojko Borisov këmbëngul se ai nuk do e japë dorëheqjen për t’i kursyer vendit kaosin politik në këtë...
Lajme16 Korrik 2020
Ish-diplomati amerikan, James Rubin, i cili ka shërbyer edhe si asistent i i Sekretarit Amerikan të Shtetit për Çështje Publike në kohën e presidentit Bill Clinton dhe zëdhënës i State Departamentit, në një intervistë për...
Lajme15 Korrik 2020
Zyrtarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Tinka Kurti, përmes një shkrimi në Facebook, ka njoftuar se nga sot do të vazhdoj izolimin për 14 ditë në Vjenë, pas kthimit nga Kosova. Sipas saj kjo ndodh pasi që...
Lajme02 Korrik 2020
Ish-kreu i Shërbimit Informativ të Shtetit në Shqipëri, Fatos Klosi, ka deklaruar se aktakuza për krime lufte e paralajmëruar ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është politike, sepse dosja është dërguar qysh në prill. “Zgjedhja...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Një gjykatës britanik refuzoi t'i jepte Venezuelës kontroll mbi më shumë se një miliard dollarë ar, që është në kasafortën e Bankës së Anglisë. Ai vendosi që ishte e paligjshme dorëzimi i tij te Nicolas...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.