×
Etiketë: drejtë
Lajme01 Tetor 2020
Avokatët e të akuzuarve qysh në seancat e para gjyqësore e kanë vënë në pikëpyetje mandatin dhe juridiksionin e Gjykatës Speciale. Në seancën kundër Nasim Haradinajt, avokati i tij kujdestar, Bas Martens, e ka kundërshtuar...
Lajme15 Shtator 2020
Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se janë afër një hap për të funksionalizuar Spitalin e Podujevës, vendimi për themelimin e së cilit, ishte marrë në vitin 2016 nga ministri i atëhershëm i...
Lajme10 Shtator 2020
Emisioni Rubikon me Adriatik Kelmendin sonte riktheu vëmendjen tek Grupi i Kumanovës, të cilët nën akuzat për terrorizëm, në vitin 2017 u dënuan me 746 vite burg nga Gjykata Themelore e Shkupit. Në kuadër të...
Lajme09 Shtator 2020
Nënkryetari i AAK-së Ardian Gjini ka thënë se përfaqësuesit e këtij subjekti, në delegacionin e Kosovës në Shtëpinë e Bardhë, nuk u ndjenë komod, për shkak të çështjes së Ujmanit. Gjini në Info Magazine deklaroi...
Lajme09 Shtator 2020
Pavarësisht se ditëve të fundit ka pasur rënie të rasteve me Covdi1919, masat restriktive në vend nuk pritet të largohen, përkundër kërkesës së sotme të gastronomeve për zgjatje të orarit të punës deri pas mesnate....
Lajme10 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka përkujtuar dëshmorët Bekim Berisha-Abeja, Bedri Shala, Elton Zherka dhe Përmet Vula, të cilët ranë heroikisht 22 vjet më parë në luftën kundër regjimit serb. “Abeja, një njeri me përvojë...
Lajme07 Gusht 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka takuar sot kryetaren e sindikatës së policisë së Kosovës, znj. Valbona Kamberi, dhe kryetarin e rajonit të Gjilanit të sindikatës së policisë së Kosovës, Ragip Ajeti. Përfaqësuesit e Sindikatës...
Lajme04 Gusht 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani mbajti sot takim online me përfaqësuesen e organizatës joqeveritare OJQ ‘Pishtarët’, Shpresa Loshaj. Fokus i diskutimit në mes të palëve ishte çështja e degradimit të mjedisit në Kosovë si rezultat...
Lajme30 Korrik 2020
Me iniciim të këshilltarëve të PDK-së, Kuvendi Komunal i Ferizajt dhe i Vitisë kanë miratuar një deklaratë në mbështetje të luftës së pastër të UÇK-së dhe kundër aktakuzave të padrejta të Gjykatës Speciale kundër pjesëtarëve...
Lajme23 Korrik 2020
Në Kuvendin e Republikës së Kosovës është nxehur debati mes kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmanit, dhe deputetit të LDK’së, Kujtim Shalës. I gjithë debati është nxitur pas ndërhyrjes që Osmani ka bërë në fjalën e...
Lajme21 Korrik 2020
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, sonte gjatë një debati televiziv në RTK ka folur për prioritetet e dikasterit që ai drejton, prioritete këto tejet të rëndësishme për mirëqenien e kategorive të caktuara...
Lajme13 Korrik 2020
Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka deklaruar se shqiptarët kanë bërë luftë të pastër dhe të drejtë, në mbrojtje të pragut të shtëpisë, dinjitetit dhe Atdheut. Haradinaj deklaroi se në çdo rrethanë përgjatë historisë është...
Lajme06 Korrik 2020
Organizata e Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka paralajmëruar protestë më datën 9 korrik, pas ngritjes së aktakuzave nga Specialja ndaj presidentit, Hashim Thaçi dhe kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. E,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.