×
 • Lajme
 • Lajme

  Pas 15 ditësh paraqiten raste të reja me COVID-19 në komunat me shumicë serbe

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Dy raste të reja me koronavirus janë paraqitur në Mitrovicë të Veriut në 24 orët e fundit, ka bërë të ditur RadioKontaktPlus të enjten.

  Sipas epidemiologes Desanka Novakoviq, këto janë rastet e para prej 10 qershorit në komunat veriore me shumicë serbe.

  Në qytetet tjera të Kosovës, numri i të infektuarve po vazhdon të rritet me të madhe. Dje u regjistruan 95 raste të reja në nivel vendi.

  Deri më tash janë shënuar 2.363 raste pozitive në koronavirus, ndërkohë që 40 pacientë kanë vdekur si pasojë e virusit.

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Lajme18 Maj 2024
  Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, ka thënë e fajtorët për dështimin e Kosovës në Këshill të Evropës janë kryeministri Albin Kurti dhe...
  Lajme18 Maj 2024
  Sot në rrugën “Dëshmorët e Hereqit” në Gjakovë, policia ka identifikuar dhe ndaluar dy automjete, ngasësit e të cilave bënin gara shpejtësie....
  Lajme18 Maj 2024
  Gramos Agusholli nga Lëvizja Vetëvendosje tregon se si parti janë të gatshëm të shkojnë në zgjedhje kurdo që kryeministri të merret vesh...
  Të tjera
  Lajme18 Maj 2024
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica komentoi deklaratën e presidentës Osmani se anëtarësimi i Kosovës në KIE mbetet vetëm çështje...
  Lajme18 Maj 2024
  Kryetari i Gjilanit nga radhët e Vetëvendosjes, Alban Hyseni, bashkë me deputetin e kësaj partie, Luan Aliu, kanë shkuar për vizitë te...
  Sport18 Maj 2024
  Trajneri i Barcelonës Xavi Hernandez ka hedhur poshtë spekulimet se mund të shkarkohet, duke deklaruar se nuk ka biseduar me presidentin Joan...
  Lajme18 Maj 2024
  Pas dështimit të Kosovës të anëtarësohet në Këshill të Evropës, deputeti i PDK-së, Mergim Lushtaku, ka shfrytëzuar rastin që ta kritikojë Qeverinë....
  Lajme18 Maj 2024
  Ish-presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta sot ka vizituar Pejën. Ai ka shpërndarë një video në Facebook me mbishkrimin “Të dashur miq, Nga...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Kompania ushtarake turke Baykar njoftoi se i dorëzoi shtetit polak 24 mjete ajrore pa pilot Bayraktar TB2. Sipas deklaratës së Departamentit të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.