×
 • Lajme
 • Lajme

  Osmani demanton: S’kam kërkuar mbrojtje nga KFOR’i e as s’kam folur me Ambasadorët për Specialen

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Sot gjatë ditës në disa media është raportuar se kryeparlamentrja Vjosa Osmani ka kërkuar mbrojtje nga KFOR’i si dhe ka lajmëruar ambasadorët se deptetët e Kuvendit po tentojnë zhbërjen e Gjykatës Speciale. Nga kabineti i kryetares së Kuvendit kanë deklaruar se këto lajme janë të pavërteta.

  Nga kabineti i kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmanit përmes një njoftimi kanë deklaruar se komplet lajmi i publikuar në media është i pavërtetë.

  Të njejtët kanë kërkuar që të publikohet demanti si dhe të largohet lajmi nga portalet e tyre.

  “Lajmi i publikuar sot në portalin “Periskopi: dhe disa media të tjera se kinse Kryetarja e Kuvendit, dr.Vjosa Osmani ka kërkuar mbrojtje personale nga KFOR-i, është i pavërtetë. Poashtu edhe citimi kinse nga takimi i saj me ambasadat e QUINT-it ëhtë i pavërtetë. Ndaj komplet lajmi është i pavërtetë. Kërkojmë nga mediat respektive që ta publikojnë demantin dhe ta largojnë lajmin nga portalet e tyre”, thuhet në njoftim.

  Sot gjatë ditës është raportuar se Osmani ka kërkuar mbrojtje nga KFOR’i në një takim që ka pasur me komandatin e KFOR’it.

  Sipas këtyre raportimeve, ditë më parë Osmani i kishte takuar edhe ambasadorët e shteteve të Kuintit, të cilëve u kishte thënë se partitë politike po planifikojnë të thërrasin seancë të jashtëzakonshme për ta shfuqizuar Gjykatën Speciale.

  Ambasadori suedez qëndron në Devolli Corporation, viziton njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, duke ka folur për kapacitetet, projektet dhe objektivat e FSK-së, theksoi se synimi final është anëtarësimi i...
  Lajme18 Qershor 2024
  Nënkryetaria e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Saranda Bogujevci, së bashku me deputetin Erxhan Galushi, i cili e kryeson Grupin e Miqësisë...
  Lajme18 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkruar në platformën X”, për shtatoren e ngritur për Leotrim Ahmetin në Skenderaj, 7-vjeçari që u...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.