×
Etiketë: kfori
Lajme25 Shtator 2020
Ushtarët e Komandës Rajonale të KFOR-it-Lindje i dhuruan pajisje të veçanta organizatës joqeveritare “Autizmi”, e cila mbështet fëmijët e prekur me autizëm që vijnë nga të gjitha komunitet në Kosovë, pavarësisht racës, fesë, gjinisë apo...
Lajme23 Shtator 2020
Ushtarët Amerikanë të Komandës Rajonale të KFOR-it Lindje dhuruan dje një shesh lojërash për shkollën fillore "Osman Rama". Koloneli Noel Hoback, zëvendës komandant për Komandën Rajonale të KFOR Lindje kryesoi ceremoninë dhe preu shiritin së...
Lajme19 Shtator 2020
Ushtarët e KFOR-it amerikan gjatë ditës së sotme kanë përuruar një kënd lojërash në fshatin Lebanë të komunës së Prishtinës. Projekti u iniciua dhe finalizua nga Ekipi Italian i Ndërlidhjes dhe Monitorimit që operon në...
Lajme17 Shtator 2020
Karabinierët Italianë të Njësisë së Specializuar Shumëkombëshe të KFOR-it, i dhuruan Policisë së Kosovës 22 makina gjeneruese të ozonit për të pastruar zyrat dhe automjetet nga viruset, bakteret dhe patogjenët e tjerë. Pajisjet u financuan...
Lajme13 Shtator 2020
Një ekip i specializuar i Ushtrisë italiane përfundoi dje dezinfektimin e Shkollës Fillore “Svetozar Markoviq” në Hoçën e Madhe të Rahovecit, për të mundësuar rihapjen e institutit në përputhje me rregulloret kundër Covid- 19. Nëntë...
Lajme08 Shtator 2020
Misioni i KFOR’it në Kosovë ka sqaruar natyrën e takimit që do të ndodhë sot mes kryeministrit Avdullah Hoti me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO’s Jens Stoltenberg. Përmes një komunikate për media, KFOR’i ka thënë...
Lajme27 Gusht 2020
Hoxhë Labinot Maliqi, ka bërë të ditur se sot në xhaminë “Baderi Kamberi” ka pasur musafir Kapelanin e KFOR-it, nënkolonelin Jacob A. Scott dhe bashkëpuntorin e tij nga Kampi Bondsteel i Ushtrisë Amerikane. Ai tha...
Lajme15 Gusht 2020
Punimet në rrugën afër Manastirit të Deçanit nuk janë ndalur nga KFOR’i, siç është raportuar në media. Kështu kanë bërë të ditur nga vet ky mision në një përgjigje për Express. “Është krejtësisht e pavërtetë”....
Lajme14 Gusht 2020
Komanda Rajonale Lindje e misionit të KFOR-it të udhëhequr nga NATO kreu një patrullim të përbashkët me Policinë e Kosovës në Komunën e Kamenicës. Ky patrullim u krye në këmbë për të mundësuar angazhim me...
Lajme13 Gusht 2020
Pas ngjarjeve të fundit ku xhandarmëria serbe hyri disa herë në Karaçevë të Kamenicës, KFOR-i dhe Policia e Kosovës kanë vendosur të realizojnë patrullime të përbashkëta. Këtë lajm e ka bërë të ditur KFOR-i përmes...
Lajme08 Gusht 2020
KFOR’i përmes një komunikate për media ka thënë se dje rreth orës 17:20 ka kryer një patrullë të sinkronizuar me Forcat e Armatosura Serbe në afërsi të fshatit Hodonovc në Komunën e Kamenicës. Sipas tyre...
Lajme08 Gusht 2020
Partia Demokratike e Kosovës ka dënuar ashpër prezencën e ushtrisë serbe në territorin e Kosovës. Sipas PDK-së, një veprim i tillë i toleruar nga KFOR-i dhe qeveria e Kosovës është cenim i sovranitetit dhe sigurisë...
Lajme08 Gusht 2020
Eksperti i njohur i fushës së sigurisë, Ramadan Qehaja, ka cilësuar se hyrja e djeshme xhandarmërisë serbe në thellësi të territorit të Kosovës nuk përbën risi. “Ata në vazhdimësi vijojnë të cenojnë integritetin territorial të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.