×
Etiketë: kërkuar
Kronika26 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka raportuar edhe për një rast të zhdukjes së një burri. Zhdukja e personave në Kosovë ka filluar të kthehet në shqetësim. Pos raportimit për zhdukjen e femrave, po raportohet edhe zhdukja...
Kronika24 Shtator 2020
Policia Kufitare kap dhe vë në pranga një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Arrestimi provizor i tij u bë në bashkëpunim me Interpol Tiranën, me qëllim ekstradimin në shtetin gjerman. Në hyrje...
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme15 Shtator 2020
Në Mitrovicë të veriut po vazhdojnë punimet në laboratorin e ri në të cilin parashihet të bëhen testet për COVID-19. Ai po financohet nga Beogradi, saktësisht nga Milan Radojqiq, njeriu të cilin autoritetet kosovare të...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Një video e publikuar së fundmi në internet ka thyer zemrat e të gjithë atyre që e kanë parë. Në pamje shihet një baba i cili nuk heq dorë së kërkuari vogëlushen e tij e...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar një marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë në Uashington. E një ndër pikat e marrëveshjes të nënshkruar nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka të...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka kujtuar sulmin terrorist që ndodhi më 11 shtator 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA). Veseli shkruan se sulmi terrorist në Kullat Binjake në...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Një ari i egër nga Alpet italiane, me nofkën "Papillon" është kapur për herë të tretë, ka njoftuar qeveria provinciale e Trentino. Ariu, emërtimi zyrtar i të cilit është M49, kishte ikur tashmë në korrik...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Autoritetet policore italiane kanë arrestuar një shqiptar i shpallur në kërkim nga drejtësia që prej vitit 2003. Shqiptari 45 vjeçar është arrestuar në Zvicër falë aktivizimit të rrjetit evropian për gjetjen e kapjen e kriminelëve...
Kronika02 Gusht 2020
Policia e Kosovës në Pejë, ka arrestuar personin e kërkuar me urdhëresë nga Gjykata Themelore në Pejë për veprat penale “Vjedhje e rëndë”, “Vjedhje”, dhe “Lëndim i lehtë trupor”. Njësitet relevante të Stacionit Policor në...
Lajme23 Korrik 2020
Ministri i Ekonomisë, Blerim Kuçi ka kërkuar që në Kuvend të Kosovës të krijohet një komision hetimor parlamentar për Telekomin, raporton Front Online. Kuçi tha se deri më tani nuk ka ndonjë informacion për takimin...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Shtetet e Bashkuara i kanë kërkuar Kinës që të mbyllë konsullatën e saj në Hjuston të SHBA-së. Pekini tha se e dënon këtë veprim dhe paralajmëroi hakmarrje, raporton Reuters. Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme kineze,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.