×
Etiketë: specialen
Lajme27 Shtator 2020
Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi, i është kundërpërgjigjur ish-kryeministrit, Albin Kurti.Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë ditës së sotme, akuzoi Partinë Demokratike të Kosovës (PDK), për themelimin e Gjykatës Speciale, duke thënë se ka qenë...
Lajme27 Shtator 2020
Lideri i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se kanë kundërshtuar krijimin e Gjykatës Speciale. Ka cituar Thaçin i cili kishte thënë se kush nuk e voton Specialen është tradhtarë. “Thaçi bashkë me udhëehqësit e LDK’së...
Lajme25 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka reaguar pas bastisjes dhe arrestimeve që hetuesit e Speciales kanë bërë në zyrat e OVL-UÇK-së. Bahtiri ka thënë se ata që e kanë votuar Specialen duhet të...
Lajme23 Shtator 2020
Kreu i OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati, e ka vlerësuar Gjykatën Speciale si gjykatën më të njëanshme në botë dhe po të mundnin “do ta shpërbënin atë për pesë minuta”. Në Interaktiv të KTV-së, ai...
Lajme22 Shtator 2020
Sekretari i OVL-së së UÇK-së, Faton Klinaku, ka thënë se Gjykata Speciale është e skaduar për ta. “Më 2 gusht kësaj pseudogjykate i ka skaduar mandati pesëvjeçarë që e ka pasur”, ka thënë ai, njofton...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Ish prokurori serb për krime të luftës, Vlladimir Vukçeviq, korrespodenca e të cilit u bë publike nga veteranët e UÇK-së, ka thyer “heshtjen” duke treguar si kanë bashkëpunuar me hetuesit dhe prokurorët e Gjykatës Speciale...
Lajme11 Shtator 2020
Banorët në Prekaz dhe vizitorët në kompleksin memorial “Adem Jashari” e quajnë absurde çështjen e dosjeve të cilat ditë më parë u lan në zyrat e OVL-UCK-së e që po pretendohet se janë të Gjykatës...
Lajme25 Gusht 2020
Por këto veprime të Thaçit nga ana e Drejtorit të Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD), Ehat Miftaraj po shihen si të gabuara pasi vet Presidenti është subjekt i një aktakuze dhe çdo adresim i...
Front TV25 Gusht 2020
Të hënën Presidenti i vendit Hashim Thaçi në një adresim në “Facebook” ka kërkuar nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që të zgjasin mandatin e Gjykatës Speciale deri në njoftimin për përfundim të mandatit nga...
Lajme18 Gusht 2020
Nipi i komandantit Adem Jashari, Bekim Jashari e përkrah nismën e organizatave të dala nga lufta për ndryshimin e ligjit për Gjykatën Speciale, por nuk beson që një gjë e tillë do të ecë përpara...
Lajme14 Gusht 2020
Sekretari i OVL-së së UÇK-së, Faton Klinaku, ka thënë se me dorëzimin e kërkesës së sotme në Kuvendin e Kosovës kërkojnë amandamentimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara. Ai tha se me plotësim-ndryshimin e ligjit...
Lajme14 Gusht 2020
Organizata e Veteranëve të Luftës e ka dërguar edhe zyrtarisht kërkesën në Kuvendin e Kosovës për ndryshimin e Ligjit për Specialen. Bazë e kësaj kërkesë të OVL – UÇK-së është që Specialja të merret edhe...
Lajme11 Gusht 2020
Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës Ismet Kryeziu, ka reaguar ndaj deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës Bekim Haxhiu, i njohur si “Kamishi”. Kryeziu tha akuzat ndaj Organizatave Jo-qeveritare nga ana e deputetit Haxhiu, po...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.