×
 • Lajme
 • Lajme

  Klinkau (OVL): Deputetët që e votuan Specialen janë mjeranë, Thaçi është kryemjerani

  FrontOnline
  22 Shtator 2020

  Sekretari i OVL-së së UÇK-së, Faton Klinaku, ka thënë se Gjykata Speciale është e skaduar për ta.

  “Më 2 gusht kësaj pseudogjykate i ka skaduar mandati pesëvjeçarë që e ka pasur”, ka thënë ai, njofton Klan Kosova.

  Ai ka thënë se çfarë po i ndodhë kësaj gjykate me rrjedhjen e dosjeve, nuk ndodh as nëpër gjykata lokale vendore në Kosovës.

  “Në qebaptore mbrohen njerëzit më mirë se nga Gjykata Speciale. As në gjykatat tona lokale nuk ndodh kjo që po ndodhë me këta [Specialen]”.

  Ai e ka quajtur Presidentin Hashim Thaçi, kryemjeran pasi që sipas tij ka qenë këmbëngulës që Gjykata Speciale të votohej në Kuvendin e Kosovës.

  “Deputetët që e kanë votuar janë mjeranë, kryemjerani është Thaçi”.

  Klinaku në Info Magazine ka thënë se personi që po i sjell dosjet në zyrat e tyre ka njoftuar sot se herën tjetër nuk do t’i sjell të shtypura në letër për në format dixhital – CD.

  “Është çështje e organeve të shtetit se pse nuk e përcjellin dhe nuk e zbulojnë personin që po sjell këto dokumente. Duhet të hetohet se kah po rrjedhin këto gjëra nga Gjykata Speciale”.

  Vlera Devolli bashkë me liderin e CDU-së në promovimin e Sara Rosner
  Nga Rubrika
  Lajme19 Maj 2024
  Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike, Liz Allen, ka takuar presidenten Vjosa Osmani në Prishtinë. Ambasada e SHBA-së në Kosovë, përmes një komunikate...
  Lajme19 Maj 2024
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar që gjatë javës që vjen do të mbajë kryesisht mot i paqëndrueshëm në Kosovë. E hënë...
  Lajme19 Maj 2024
  Njëzet ekipe shpëtimi dhe dronë janë dërguar në zonën ku helikopteri në të cilin ndodheshin presidenti iranian, Ebrahim Raisi dhe ministri i...
  Të tjera
  Lajme19 Maj 2024
  Sindikata e Policisë së Kosovës ka votuar të dielën për shkarkimin e kryetarit Imer Zeqiri. Për shkarkimin e tij, Zeqiri e kuptoi...
  Lajme19 Maj 2024
  Ka përfunduar vizita e prindërve të ish-presidentit Thaçi në Qendrën e Paraburgimit në Hagë. Babai dhe nëna e Thaçit ishin sot për...
  Lajme19 Maj 2024
  Ministria kroate e Mbrojtjes ka bërë të ditur se nesër do të mbahet ceremonia zyrtare e dërgimit në Kosovë të trupave të...
  Lajme19 Maj 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka ndarë një video nga takimi dhe konferenca e përbashkët me Nënsekretaren amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz...
  Lajme19 Maj 2024
  Kandidati i PDK-së për kryeministër, Bedri Hamza, në Zvicër është takuar me diasporën atje, të cilët i ka falënderuar për mikëpritjen. Ai...
  Lajme19 Maj 2024
  Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë të pavërteta kur deklaron se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.