×
Etiketë: votuan
Lajme22 Shtator 2020
Sekretari i OVL-së së UÇK-së, Faton Klinaku, ka thënë se Gjykata Speciale është e skaduar për ta. “Më 2 gusht kësaj pseudogjykate i ka skaduar mandati pesëvjeçarë që e ka pasur”, ka thënë ai, njofton...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Në Mal të Zi sot janë duke u mbajtur zgjedhjet parlamentare, deri në ora 17:00 atje kanë dalë të votojnë 68,4 për qind e votuesve Këtë e bëri të ditur Maja Bjeliq, koordinatore për media...
Lajme10 Gusht 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka reaguar pas letrës së liderit të LVV-së, Albin Kurti drejtuar ambasadorëve të huaj në vend, ku u kërkon ndihmë për...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve njofton janë hapur në kohë të gjitha vendvotimet dhe se procesi zgjedhor deri në ora 09:00 nuk është shënuar asnjë problem. Sipas zëdhënës i KSHZ-së, Admir Shabanit, pjesëmarrja e votuesve në...
Ekonomi13 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka falënderuar deputetët e Kuvendit të Kosovës që votuan rishikimin e buxhetit. Me 67 vota për, një abstenim dhe asnjë kundër, deputetët e Kuvendit të Kosovës, votuan rishikimin e buxhetit...
Lajme09 Korrik 2020
Shefja e Zyrës së BE’së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se ndjehet e zhgënjyer me deputetët që nuk votuan për ratifikimin e marrëveshjeve ndërkombëtare në seancën e sotme të Kuvendit. Apostolova përmes Twitterit ka...
Lajme09 Korrik 2020
Ka dështuar të marrë votat e mjaftueshme propozimi i Kryetares së Kuvendit Vjosa Osmani që Ligji Anti-Covid të futet në rend dite me procedura të përshpejtuara. Kryekuvendarja Osmani ka hedhur në votim futjen e Ligjit...
Lajme08 Korrik 2020
Lidhja Demokratike e Kosovës po refuzon që t’ia përcjellë kryeparlamentares Vjosa Osmanit emrat e atyre që votuan pro, kundër, dhe abstenuan për shkarkimin e saj nga posti i nënkryetares. Se kryetarja e Kuvendit nuk e...
Lajme21 Qershor 2020
Në mjediset me shumicë serbe në Kosovë, të dielën do të “grumbullohen votat” për zgjedhjet parlamentare të Serbisë. Të drejtë vote kanë 95,334 qytetarë serbë të Kosovës. Me kërkesë të Beogradit dhe me miratimin e...
Lajme20 Qershor 2020
Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur ta shkarkojë Vjosa Osmanin nga pozitat e saj në këtë parti. Osmani ishte pjesë e anëtarësisë së kryesisë së LDK’së dhe nënkryetare e saj, megjithatë Këshilli i Përgjithshëm i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.