×
Etiketë: ovl
Lajme29 Shtator 2020
Kandidati për deputet të Kuvendit nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka treguar se si do të vepronte po të ishte në kryetar i OVL-UÇK’së, në vendin e Hysni Gucatit. Ai ka thënë se po...
Lajme28 Shtator 2020
Analisti Imer Mushkolaj thotë se pas rrjedhjes së dokumenteve ka shqetësim te qytetarët. Mushkolaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se nuk ishte hera e parë në Kosovë që ndërkombëtarët...
Lajme26 Shtator 2020
Hetuesit e Speciales kanë marrë dy shtëpiza, një pajisje për kamerë e fotokopje nga zyrat e OVL-UÇK. Ky kompjuter ka mbetur jofunksional. Një ditë më parë hetuesit e Gjykatës Speciale morën shtëpizën e tij. Atë...
Lajme26 Shtator 2020
Partia e Albin Kurtit dhe ajo e Isa Mustafës nuk e kanë thënë asnjë fjalë për arrestimet e dy udhëheqësve të Shoqatave të Veteranëve të Luftës së UÇK’së. Para disa ditësh, ish-Kryeministri Kurti akuzoi Presidentin...
Lajme25 Shtator 2020
Si pasojë e arrestimit të kryetarit të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe nënkryetarit Nasim Haradinaj nga njësitet speciale të Eulex-it, sekretari i kësaj organizate, Faton Klinaku do të jetë ushtrues detyre i kryetarit të veteranëve të...
Lajme25 Shtator 2020
Ka nisur mbledhja e kryesisë së OVL UÇK-së. Kjo mbledhje po mbahet pas arrestimit të kryetari të OVL UÇK-së dhe bastisjeve që po vazhdojnë të bëhen në ambientet e Organizatës se Veteranëve të luftës. Në...
Lajme25 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL UÇK-së Nasim Haradinaj, edhe pse kishte planifikuar të ishte në zyrat e organizatës së tij para se të arrestohej Hysni Gucati, ka thënë për se nuk do të paraqitet në këto zyra,...
Lajme25 Shtator 2020
Dy persona janë duke protestuar para zyreve të OVL-UÇK, pas bastisjeve që po bëhen nga zyrtarë policorë të EULEX-it, raporton Front Online. Tashmë është konfirmuar se është arrestuar edhe  kreu i kësaj organizate, Hysni Gucati,...
Lajme24 Shtator 2020
Nicholas Abbott, ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, ka folur rreth zhvillimeve të fundit të Dhomave të Specializuara të Hagës. Në Rubikon me Adriatik Kelmendin, Abott është pyetur si e sheh punën e Dhomave...
Lajme22 Shtator 2020
Sekretari i OVL-së së UÇK-së, Faton Klinaku, ka thënë se Gjykata Speciale është e skaduar për ta. “Më 2 gusht kësaj pseudogjykate i ka skaduar mandati pesëvjeçarë që e ka pasur”, ka thënë ai, njofton...
Lajme17 Shtator 2020
Avokati Tomë Gashi ka thënë në emisionin Pressing në T7 se dorëzimi i dosjeve të Gjykatës Speciale në zyrat e OVL të UÇK-së po bëhet me qëllim të dëmtimi të kredibilitetit të Gjyaktës Speciale. “Dikush...
Lajme17 Shtator 2020
Zhvillimet rreth dosjeve të Speciales, Tomë Gashi angazhohet si avokat i OVL UÇK-së Pas zhvillimeve të fundit me Specialen dhe dosjet që arritën në selinë e tyre, OVL e UÇK-së kanë angazhuar avokat që do...
Lajme16 Shtator 2020
OVL e UÇK-së sot përmes një konference për media tregoi se ka marr përsëri dokumente të Gjykatës Speciale. Nënkryetari i saj ka shpërndarë një video të re të arritjes së këtyre dokumenteve. Ky është postimi...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.