×
 • Lajme
 • Lajme

  Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Fushë Kosovë shkon në 49

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Në Fushë Kosovë janë paraqitur gjashtë raste të reja me coronavirus.

  Zëdhënësi i Komunës së Fushë Kosovës Ali Topalli thotë për RTV Dukagjinin se nga këto gjashtë raste tri raste duket të jenë nga e njëjta familje dhe tri raste tjera.

  “Të gjitha janë raste kontakti por jo nga Fushë Kosova por nga Prishtina. Më këtë rast u bëjë thirrje qytetarëve të ndalojnë lëvizjet e shpeshta në drejtim të Prishtinës”, tha ai.

  Topalli thotë është brengosëse se numri i rasteve aktive në Fushë Kosovë ka shkuar në 49 pavarësisht se kemi pasur edhe disa të shëruar.

  Zëdhënësi i Komunës së Fushë Kosovës thotë se janë duke inspektuar lokale e qendra tregtare në mënyrë që situata të mbahet nën kontroll.

  Rikthehet Blasta, Artani i kërkon falje nga zemra
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Është arrestuar një person në Shqipëri i cili po transportonte 27  emigrantë në drejtim të Kosovës. Emigrantët kishin paguar nga 200-400 euro...
  Lajme23 Shtator 2023
  Eksperti i sigurisë Drizan Shala, tha se nëse KFOR do i mundësojë Vuçiçit që ai të vizitojë Manastirin e Graçanicës, do të...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Të tjera
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën për shkak të një zjarri që ra në një fabrikë topash golfi në Tajvan, tre...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia në Kaçanik të premten ka arrestuar një të mitur. Të njëjtit i kanë gjetur një revole me 3 copë fishekë. Me...
  Lajme23 Shtator 2023
  Dragan Milloviq, Illija Elezoviq dhe Zoran Kostiq janë tre serbët e dyshuar për krime lufte për të cilët Gjykata Themelore në Prishtinë...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Prishtinë. Të njëjtit dyshohen se pas një mosmarrëveshje në komunikacion kanë...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Dy persona janë arrestuar nga policia e Himarës, pasi dyshohet se shpërndanin drogë në lokalet e natës. Personat G. H., 25-vjeçar dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.