Lajme

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Fushë Kosovë shkon në 49

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Fushë Kosovë shkon në 49
00:28 | 17 Qershor 2020

Në Fushë Kosovë janë paraqitur gjashtë raste të reja me coronavirus.

Zëdhënësi i Komunës së Fushë Kosovës Ali Topalli thotë për RTV Dukagjinin se nga këto gjashtë raste tri raste duket të jenë nga e njëjta familje dhe tri raste tjera.

“Të gjitha janë raste kontakti por jo nga Fushë Kosova por nga Prishtina. Më këtë rast u bëjë thirrje qytetarëve të ndalojnë lëvizjet e shpeshta në drejtim të Prishtinës”, tha ai.

Topalli thotë është brengosëse se numri i rasteve aktive në Fushë Kosovë ka shkuar në 49 pavarësisht se kemi pasur edhe disa të shëruar.

Zëdhënësi i Komunës së Fushë Kosovës thotë se janë duke inspektuar lokale e qendra tregtare në mënyrë që situata të mbahet nën kontroll.

Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival

Të tjera