×
Etiketë: 49
Kronika24 Shtator 2020
Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 49 aktakuza kundër 84 personave, për vepra të ndryshme penale. Po ashtu, me urdhër të Prokurorit të Shtetit, janë...
Lajme07 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 49 pacientë me COVID-19. Prej tyre dy janë në respiratorë, 34 janë në oksigjenoterapi, e nga këta 12 janë në gjendje më të rëndë. Nga...
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të kaluara në këtë vend janë regjistruar 49 raste të reja të koronavirusit. Nga këto raste, 33 ishin të personave të infektuar brenda...
Auto10 Korrik 2020
Shumica dërrmuese e videove, thotë TikTok, u hodhën poshtë. TikTok ka hequr mbi 49 milion video në gjashtë muajt e fundit, sipas raportit të saj të transparencës. Gjatë gjysmës së dytë të vitit, kompania hoqi...
Lajme29 Qershor 2020
Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) në Kosovë do të lansojë sot analizën e pulsit publik “Korrelacioni midis Tregut të Punës në Kosovë dhe Emigrimit”,, ku thuhet se sektori i bujqësisë u dallua...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Gati gjysma e shqiptarëve (49%) po mendojnë seriozisht që të ikin nga vendi, sipas një sondazhi që zhvilloi Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (RCC). Ata po informohen në mënyrë aktive rreth mundësive dhe alternativave që kanë,...
Lajme25 Qershor 2020
Këtë të enjte është shënuar viktima e radhës nga coronavirusi në Shqipëri duke e çuar në 49 numrin e viktimave. Viktima është një 66 vjeçar nga Tiranë i cili ka ndërruar jetë në spitalin infektiv...
Lajme17 Qershor 2020
Në Fushë Kosovë janë paraqitur gjashtë raste të reja me coronavirus. Zëdhënësi i Komunës së Fushë Kosovës Ali Topalli thotë për RTV Dukagjinin se nga këto gjashtë raste tri raste duket të jenë nga e...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Autoritetet shëndetësore të Kinës kanë thënë të hënën se kanë pranuar raporte për 49 raste të reja të konfirmuara me COVID-19. Bëhet fjalë për rastet e së dielës. Në raportin e publikuar një ditë më...
Lajme14 Qershor 2020
Sot janë konfirmuar 49 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, prej të cilave 22 janë vetëm nga qyteti i Vushtrrisë, raporton Front Online. Ndërsa rastet tjera janë nga këto komuna: Pejë 7 raste (sipas...
Lajme14 Qershor 2020
Sapo janë konfirmuar 49 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, raporton Front Online. Rastet pozitive janë nga: komuna e Vushtrrisë 22 raste (sipas vendbanimit: 17 raste Vushtrri, 2 raste Dumnicë e Poshtme,1 rast Reznik,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.