×
 • Kronika
 • Kronika

  Nga një muaj paraburgim kundër katër të akuzuarve për shitje armësh dhe drogës

  FrontOnline
  30 Korrik 2020

  Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës një muaj paraburgim kundër Z.J., B.J., V.J., A.M., të cilët akuzohen për shitje të paautorizuar të armëve, fajde, mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve dhe shitje të paautorizuar të narkotikëve.

  Gjyqtari i procedurës paraprake pas analizimit të shkresave të lëndës ka konsideruar se janë përmbushur kushtet ligjore për caktimin e masës së paraburgimit kundër katër të akuzuarve, pasi që caktimi i masave tjera alternative do të ishin të pamjaftueshme për zhvillimin me sukses të procedurës penale.

  Palët kanë të drejtën e ankesës kundër këtij vendimi në Gjykatën e Apelit të Kosovës.

  KESCO Premium hapet në Qendër të Prishtinës
  Nga Rubrika
  Kronika25 Qershor 2024
  Një shtetas i Shqipërisë është gjetur pa shenja jetë të hënën në Fushë Kosovë. Vdekja e tij është konstatuar nga ekipi mjekësor...
  Kronika25 Qershor 2024
  Një personit në Fushë Kosovë, të hënën policia i ka vendosur prangat në duar nën dyshimin se ai ka sulmuar seksualisht një...
  Kronika25 Qershor 2024
  Dy femra janë raportuar të zhdukura në dy raste në Vushtrri. Rastet janë raportuar të hënën, më 24 qershor, njofton policia. Vushtrri...
  Të tjera
  Sport25 Qershor 2024
  Kuqezinjtë e Kombëtares shqiptare mbërritën në Aeroportin e Rinasit pas përfundimit të rrugëtimit të tyre në Euro 2024. Sapo mbërriti në Rinas,...
  Vip25 Qershor 2024
  Çifti PM-Sarah kanë dëshirë të bëhen prindër. Po dasma e shumëpërfolur? Ende jo! DJ PM ishte i ftuar në emisionin “District”, ku...
  Sport25 Qershor 2024
  Kombëtarja e Shqipërisë e përfundoi rrugëtimin në Euro 2024, pasi arriti të arkëtojë vetëm një pikë në Grupin B. Përkundër se ishte...
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputetja nga radhët e LDK-së, Vlora Dumoshi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtuetuese lidhur me rastin e shkarkimit të Kimete Gashi,...
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia e rajonit të Prishtinës me rekomandimin e prokurorit të shtetit ka iniciuar një hetim në drejtim të veprës penale “Ndërhyrje në...
  Vip25 Qershor 2024
  Meriton Mjekiqi dhe Ilnisa Agolli kanë qenë një nga çiftet më të komentuar në Big Brother VIP Albania 3. Ata u përfolën...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.