×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Në SHBA mund të jenë 20 milionë të infektuar me coronavirus

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Në një moment kur shumë shtete kanë filluar fazën e dytë të hapjes, numri i rasteve me Covid-19 vazhdon të rritet. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës mund të jenë të infektuar të paktën 20 milion persona.

  Qendrat për Kontrollin e Sëmundjeve (CDC) në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka bërë një vlerësim ku thuhet se numri i rasteve ka shumë mundësi të jetë 10 herë më i lartë se shifra e raportuar.

  Ky alarm vjen në një moment kur shteti i Teksasit ndaloi hapjen për shkak të një numri të lartë të infektuarish që u shtruan në spital.

  Deri në këto momente në Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportohet për 2.4 milion raste dhe 122 mijë e 370 të vdekur nga Covid-19. Disa shtete jugore dhe perëndimore kanë raportuar shifra rekord të rasteve në ditët e fundit.

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka thënë se ka vërtetë rëndësi shkatërrimi i objektivave ruse në rajonet kufitare. Ai është shprehur se janë...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.