Lajme

Nagavci: Qeveria “Hoti” do përmbylljen e marrëveshjes me Serbinë ashtu si e ka dakorduar e deklaruar Thaçi

Nagavci: Qeveria “Hoti” do përmbylljen e marrëveshjes me Serbinë ashtu si e ka dakorduar e deklaruar Thaçi
16:58 | 16 Qershor 2020

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi i ka planet e tij rreth dialogut me Serbinë dhe sipas saj të tjerët – si Qeveria – janë aty për ta zbatuar atë.

“Pasi e zhveshi Republikën e Kosovës nga sovraniteti e dinjiteti shtetëror, bashkë me Presidentin po angazhohen që vendimin i radhës të jetë heqia dorë nga përpjekja për anëtarësimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare”, është shprehur Nagavci

“Serbisë as që i duhet të punoj më për përmirësimin e pozitave të saj negociuese, ajo ka Qeverinë jolegjitime të Thaçit dhe vetë Presidentin e Republikës së Kosovës që angazhohen për të. Kjo Qeveri jolegjitime as që është e interesuar për dialog, këta duan vetëm të përmbyllin marrëveshjen, ashtu si e ka dakorduar e deklaruar Presidenti Thaçi”.

 

Kryeministri i Qeverisë ilegjitime e ilegale, heqjen e reciprocitetit ndaj Serbisë e ka ndër vendimet e tij të para….

Δημοσιεύτηκε από Arbërie Nagavci στις Τρίτη, 16 Ιουνίου 2020

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera