×
 • Lajme
 • Lajme

  Mjeku nga Gjermania ofron 150 teste për Kosovën

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Doktori Idriz Nimanaj nga Mynih i Gjermanisë ka bërë sot një gjest mjaft human e fisnik për kosovarët që po kalojnë kohë të vështira për shkak të pandemisë.

  Ai sot i ka dhuruar Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik 150 teste për Covid-19.

  Lajmin e ka bër ëtë ditur, drejtori i shëndetësisë në komunën e Istogut, Mujë Osmanaj.

  Ai tha se, dr.Nimanaj u ka ndihmuar edhe punëtorët e QKMF-së në Istog me dezinfektant dorëza e uniforma.

  “Me dr.Idriz Nimanaj mjek në Mynih i cili ndihmon me 150 teste per covid-19 të cilat shkojnë per IKSHPK!

  Poashtu një ndimë solide por,të vlefshme në dezinfektant,dorëza,uniforma per punëtorët e QKMF-Istog!

  Falenderit dr Idriz!”, ka shkruar Osmanaj.

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Kosova dhe Serbia sot kanë zhvilluar një takim në Bruksel. Të dyja palët i ka mbledhur i dërguari i BE-së për dialogun,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në Bruksel ka përfunduar takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit evropian për dialogun, Mirosllav...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se në Bruksel është diskutuar sa i përket çështjes së transfereve...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Pas takimeve të ndara, në Bruksel po zhvillohet takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në rrugën “Rexhep Bislimi” në Ferizaj, Policia ka gjobitur shoferin për tejkalim në vijë të plotë. Policia ka arritur që ta identifikojë...
  Sport27 Shkurt 2024
  Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave për të dytin vit radhazi ka triumfuar në turneun ndërkombëtar “Turkish Women’s Cup”, që u...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka thënë se arsyeja pse s’ka mundur të marrë pjesë në mbledhjen e...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti Special, ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarve Radosh Petroviq dhe Dushan Obrenoviq, për shkak të veprës penale...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Koordinatori për Financa në kuadër të Kabinetit për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Arben Mustafa ka thënë se nga Pakoja për Ringjallje...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.