×
Etiketë: teste
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Nga java e ardhshme në Maqedoninë e Veriut pritet që të hiqet testi PCR në kufi, kështu ka bërë të ditur Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Filipçe tha se në vend të testeve PCR është...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Një test që mund ta diagnostikojë saktë koronavirusin brenda pak minutash, do ta zgjerojë në mënyrë dramatike testimin në vendet me të ardhura të ulëta dhe të mesme, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë. Sipas saj,...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Të gjithë udhëtarët ndërkombëtarë duhet të kenë mundësinë të bëjnë një test të shpejtë COVID-19 përpara fluturimeve të tyre, propozoi sot Shoqata Ndërkombëtare e Transportit Ajror (IATA). “Në këtë mënyrë, pasagjerët nuk do të kenë...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Numri i rasteve të reja me koronavirus në Holandë po thyen rekorde për të tretën ditë me radhë, njoftoi sot Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi, duke paralajmëruar se kapacitetet e testimit nuk janë të...
Lajme14 Shtator 2020
Sa teste i kanë bërë nuk pranuan që të tregojnë. Këtë gjë laboratori “Medical & Laboratory Services MLS” i vajzës së Blerim Devollit, madje e cilësoi si të dhënë sekrete të kompanisë. E fshehtësinë me...
Lajme10 Shtator 2020
Për çmimet e testeve që po bëhen në laboratorët privatë të pakënaqur janë edhe qytetarët. Ata thonë se duke e pasur parasysh gjendjen në të cilën është Kosova, pagesat për këto teste do të duhej...
Lajme10 Shtator 2020
Nga laboratori privat Olive për Front Online kanë thënë së çmimi për testet për Coronavirus është 20 euro. Zëdhënësja par medie e këtij laboratori  Antigona Qenaj- Sejdiu, tha se ky  çmim është bërë në bazë...
Lajme10 Shtator 2020
Fondacioni ‘Soros’ ka ndarë 1.5 milionë euro donacion për të blerë teste PCR për nevoja të institucioneve publike shëndetësore në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. Donacioni i radhës na...
Front TV09 Shtator 2020
Testet serelogjike, të cilat tregojnë se nëse një person ka qenë apo është i infektuar me virusin Covid-19, po vazhdojnë të mos kryhen në institucionet publike shëndetësore në vend. Ndonëse janë të përgatitur për të...
Lajme08 Shtator 2020
Në qytetin e Mitrovicës janë licencuar tre laboratorë privat, “Damed”, “Fati” dhe “Hipokrati” (ky i fundit akoma nuk ka filluar punën), të cilat bëjnë vetëm teste serologjike për COVID-19, e që bëhen përmes mostrave të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.