×
 • Lajme
 • Lajme

  Mediat serbe shkruajnë për aktakuzën ndaj Thacit dhe Veselit nga Specialja

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçit dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli, kanë shkruajtur mediat serbe.

  Portali serb B52, ka thënë Zyra e prokurorit special në Hagë ka ngritur aktakuzë kundër Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselji.

  Sipas Kosova Online, aktakuza është ngritur kundër personave të tjerë, dhe ata akuzohen për një numër krimesh kundër njerëzimit dhe krime lufte, përfshirë vrasje, zhdukje me forcë, përndjekje dhe tortura.

  Aktakuza pretendon se Thaçi, Veselji dhe të dyshuarit e tjerë në aktakuzë janë përgjegjës penalisht për afro 100 vrasje.

  Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka treguar se bashkë me Ministren e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, të mërkurën kanë...
  Lajme18 Prill 2024
  Presidentja Vjosa Osmani është nderuar nga Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi me Çmimin e Evropës “për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...
  Lajme18 Prill 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka bërë të ditur se zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës, Dejan Jankoviq është dërguar në...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, gjatë vizitës në Hagë zhvilloi një takim edhe me drejtorin e përgjithshëm të...
  Lajme18 Prill 2024
  Një autobus me udhëtarë i kompanisë Bici Com, në orët e hershme të mëngjesit të së enjtes, ka arritur në Kosovë nga...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ministrat e Jashtëm të G7-së po takohen për të diskutuar luftërat në Lindjen e Mesme dhe Ukrainën në ishullin italian të Capri....
  Lajme18 Prill 2024
  Komuna e Lipjanit, ka mbajtur akademi përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të kësaj komune, me ç’rast...
  Sport18 Prill 2024
  Andriy Lunin dikur ishte portieri i tretë i Real Madridit. Por, ukrainasi punoi fort dhe nuk u dorëzua asnjëherë për të arritur...
  Sport18 Prill 2024
  Falë paraqitjeve tejet të mira nën drejtimin e skuadrës së Romës, drejtuesit e klubit kanë vendosur ta mbajnë edhe më gjatë trajnerin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.