×
Etiketë: shkruajnë
Lajme09 Shtator 2020
Përmes një letre publike drejtuar kryeministrit, Avdullah Hoti, dhe ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka kërkuar që t’i mundësohet zgjatja e orarit të punës. Në këtë letër, kjo shoqatë ka...
Lajme16 Gusht 2020
Sot, gazeta më e lexuar në gjuhën angleze ne Izrael, “The Jerusalem Post”, botoi shkrimin “Kosova është Test për Karakterin e Moralit të Izraelit”. Artikull ky i hartuar nga unë së bashku me mikun tim...
Lajme18 Korrik 2020
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është rikthyer dje nga Haga në Kosovës pas intervistimit nga Gjykatën Speciale. Pritja e Thaçit në Kosovë u bë në mënyrë të veçantë në kufirin me Shqipërinë, ku...
Lajme04 Korrik 2020
Zvicerania Isa F. u grabit gjatë pushimeve të saj në Kosovë. Fajtori: shoku i saj kosovar. Por pastaj një oficer policie ndihmoi gruan e dëshpëruar në nevojë dhe i bëri vend në shtëpinë e tij....
Lajme03 Korrik 2020
Lëvizja KOSINT, e përfaqësuar nga Syri i Vizionit (SIV), Balkan Sunflowers Kosova (BSFK), Roma and Ashkalia Documentation Center (RADC) dhe Voice of Roma, Ashkali and Egyptians (VORAE), e përkrahur edhe nga organizata tjera të shoqërisë...
Lajme24 Qershor 2020
Agjencia e lajmeve, Reuters ka raportuar pas njoftimit nga Zyra e Prokurorit të Specializuar se kanë paraqitur aktakuza në Dhomat e Specializuara ndaj Presidentit Hashim Thaçit dhe kreut të PDK’së, Kadri Veselit. Në shkrimin e...
Lajme24 Qershor 2020
Pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçit dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli, kanë shkruajtur mediat serbe. Portali serb B52, ka thënë Zyra e prokurorit special në Hagë ka...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.