×
Etiketë: mediat
Kronika30 Shtator 2020
Policia e Kosovës, ka reaguar ndaj shkrimeve në mediat serbe lidhur me një “tentim kidnapimi” të një të mituri në Obiliq. Njoftimi i policisë: Lidhur me informacionet e publikuara në mediat serbe, që sipas tyre,...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Ministria armene e Mbrojtjes njoftoi se aeroplani luftarak turk F-16 rrëzoi aeroplanin luftarak armen SU-25. Aeroplani, sipas mediave ruse, u rrëzua në hapësirën ajrore armene. Konfliktet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit po vazhdojnë prej ditësh. Rusia,...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Mediat turke shkruajnë se qeveria është e gatshme t’i ofrojë Azerbajxhanit të gjithë ndihmën që do të kërkohet. “Do t’i ofrojmë gjithçka u duhet, si iu duhet atyre”, citojnë mediat turke zyrtarët lokalë, ndërsa mëngjesin...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Raundi i radhës i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i planifikuar të mbahet më 28 shtator në Bruksel është vënë në pikëpyetje për shkak të refuzimit të institucioneve të Prishtinës për të diskutuar për Asociacionin...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Realizimi i njërës prej pikave më të rëndësishme të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike midis Kosovës dhe Serbisë, e nënshkruar në Uashington, fillon sot në Serbi, me mbërritjen e delegacionit të Korporatës Financiare të...
Lajme22 Shtator 2020
Realizimi i njërës prej pikave më të rëndësishme të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike midis Kosovës dhe Serbisë, e nënshkruar në Uashington, fillon sot në Serbi, me mbërritjen e delegacionit të Korporatës Financiare të...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Mediat greke kanë bërë publike pamje nga cikloni që ka pushtuar shtetin fqinj, Greqinë. Video nga cikloni i frikshëm janë bërë virale në rrjet, ku shihet se shiu dhe valët e mëdha kanë goditur frikshëm...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Tërbohet Turqia, pasi një artikulli të disa ditëve më parë i gazetës në greqi “Dimokratia”, u hap me artikullin fyes, ku publikisht në gjuhën turke shkruhej për presidentin turk, Erdogan, “Fuck you Erdogan”. Mediat greke...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Udhëheqësi i platformës “E Zeza në të bardhë”, Dritan Abazoviç pritet të ketë postin e ministrit të jashtëm në Qeverinë e re të Malit të Zi. Lajmi bëhet i ditur nga “Novosti”, e cila ka...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Brigjet greke janë prekur nga cikloni, i shoqëruar me erëra të forta dhe shira të rrëmbyeshëm. Kefalonia, Ithaca dhe Zakynthos në Greqi janë tashmë në vorbullën e ciklonit. Cikloni Mesdhetar Ianos mbërriti në Greqi të...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Brigjet greke janë prekur nga cikloni, i shoqëruar me erëra të forta dhe shira të rrëmbyeshëm. Kefalonia, Ithaca dhe Zakynthos në Greqi janë tashmë në vorbullën e ciklonit. Cikloni Mesdhetar Ianos mbërriti në Greqi të...
Kronika11 Shtator 2020
Rrahim Hashimi thotë është liruar nga të gjitha akuzat për rastin “Afera e fajdeve”. Hashimi që u bë i njohur nga përgjimet, ku ishte impikuar në mashtrim, ryshfet, thotë se është shpallur i pafajshëm, “Pas...
Lajme09 Shtator 2020
Yll dhe Ylber Bajraktari janë dy shqiptaro-amerikanët, që shkuan si refugjat lufte nga Kosova në SHBA, dhe shënuan ngritje të jashtëzakonshme në karrierë duke u futur në hierarkinë e Pentagonit dhe Departamentit të Mbrojtjes. Ndihma...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.