×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Me dron në dhomë të fjetjes: Kryeministri bullgar fle me pistoletë dhe mijëra euro te koka

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Incizime të bëra me dron në dhomën e fjetjes, tregojnë kryeministrin bullgar Boyko Borissov teksa fle me pistoletë te koka dhe me një shumë të madhe të parave në sirtar.

  Fotot e publikuara nga “e-vestnik.bg” e të nxjerra nga incizimi janë shpërndarë në rrjete sociale e portale, ndërkohë organet kompetente në Bullgari po punojnë në autenticitetin e pamjeve.

  Kryeministri Borissov ka akuzuar presidentin e vendit Rumen Radev se e ka spinuar me dron, përcjell b92.net.

  Presidenti, që jeton afër kryeministrit, ka pranuar se e ka pilotuar dronin, por ka mohuar se e ka dirigjuar atë në dhomën e kryeministrit.

  Borissov të mërkurën ka akuzuar kundërshtarët e tij politikë se po e pengojnë futjen në përdorim të euros në Bullgari për të zëvendësuar levën.

  Në një foto tjetër, shihet sirtari hapur në dhomën e kryeministrit me plot kartëmonedha 500-euroshe.

  “Ata nuk do të më shtyjnë të jap dorëheqjen”, tha Borissov.

  E presidenti Rubev, dikur pilot ushtarak, ka ftuar Shërbimin Nacional të Mbrojtjes të hetojë burimin e fotografive.

  Image
  Image

  Cilësi, gatim dhe shpërblim
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni14 Prill 2024
  Shefi i politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell tha se Bashkimi Evropian e dënon fuqishëm sulmin e Iranit kundër Izraelit, shkruan...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Mbretëria e Bashkuar ka dënuar sulmin e Iranit ndaj Izraelit, tha kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Rishi Sunak në një deklaratë të...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Ministri i Jashtëm izraelit Israel Katz, bëri thirrje për unitet, pasi Irani nisi një sulm kundër Izraelit. “Ne të gjithë duhet të...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Mediat izraelite kanë njoftuar se Irani ka nisur dronë drejt Izraelit. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit, Daniel...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka njoftuar të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë...
  Lajme13 Prill 2024
  Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj së bashku me përfaqësues nga Komuna e Ferizajt, Policia e Kosovës, përfaqësues nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Me qëllim të marrjes së propozimeve vërejtjeve dhe rekomandimeve, Komisioni parlamentar për media, mbajti në Pejë dëgjim publik për projektligjin për KPM-në....
  Lajme13 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar perseri pas vrasjes së Erona Coklit, 21-vjeçares, nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj dje, në...
  Lajme13 Prill 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë në Forumin e Delfit në Greqi. Ai aty ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.