×
Etiketë: bullgar
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Zyra e prokurorit të Sofjes ka ngritur aktakuzë kundër tre shtetasve rusë, për helmimin e biznesmenit bullgar, Emilian Gebrev, djalit të tij Hristo Gebrev dhe punonjësit të firmës, Valentin Tahchiev. kështu bëjnë të ditur mediat...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Atmosfera në samitin e Bashkimit Evropian mbrëmjen e kaluar raportohet të ketë qenë mjaft e zymtë për shkak të mosmarrëveshjeve në lidhje me pakon ndihmëse për rimëkëmbje ekonomike. Kështu të paktën deklaroi kryeministri holandez, Mark...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Sot në Bruksel janë mbledhur krerët e 27 shteteve të BE’së, për herë të parë fizikisht që nga fillimi i pandemisë. Në këtë takim të tyre në Bruksel ka rastisur të jetë edhe ditëlindja e...
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Presidenti bullgar, Rumen Radev i bëri thirrje sot qeverisë që të jepte dorëheqjen, në një thellim të ri të konfliktit të tij me kryeministrin, konservatorin Bojko Borisov. Presidenti gjithashtu i bëri thirrje edhe kryeprokurorit publik...
Lajme23 Qershor 2020
Kryeministri bullgar, Boyko Borissov do të ndëshkohet me 174 dollarë për shkelje të vendimit për vendosje të maskës gjatë një vizite në manastir, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë. Ministri i Shëndetësisë, Kiril Ananiev ka marrë...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Incizime të bëra me dron në dhomën e fjetjes, tregojnë kryeministrin bullgar Boyko Borissov teksa fle me pistoletë te koka dhe me një shumë të madhe të parave në sirtar. Fotot e publikuara nga “e-vestnik.bg” e të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.