Bota/Rajoni

LAJM I FUNDIT/ Ndërron jetë pacienti 65-vjeçar me COVID-19 në Tiranë

LAJM I FUNDIT/ Ndërron jetë pacienti 65-vjeçar me COVID-19 në Tiranë
17:46 | 23 Qershor 2020

Pas disa ditësh i shtruar në spital në spital, në terapi intensive, një 65 vjeçar nga Tirana ka humbur jetën, megjithë përpjekjet e mjekëve dhe mjekimin intensiv medikamentoz. 65-vjeçari i konfirmuar me Covid-19 vuante nga Diabeti dhe Policitemia.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllime familjes së të ndjerit dhe u bën apel gjithë qytetarëve që të mos e ulin vigjilencën, por të zbatojnë rregullat e vendosura, si e vetmja mënyrë për të mbrojtur veten dhe të afërmit.

Nga fillimi i epidemisë, 46 qytetarë e kanë humbur betejën me COVID-19.

 

Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve

Të tjera