×
Etiketë: Tiranë
Lajme30 Shtator 2020
Pasditen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës ka ndodhur një aksident i trefishtë. Në incident janë përfshirë një automjet, fuoristradë dhe një furgon. Ato janë përplasur me njëra – tjetrën duke bllokuar rrugën për të shkaktuar edhe...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Tirana është përfshirë gjatë orëve të natës nga reshje të dendura të shiut dhe një stuhi e fortë ere, e cila ka shkaktuar jo pak dëme duke rrëzuar pemë në rrugët dhe sheshet kryesore të...
Lajme20 Shtator 2020
Presidenti Thaçi vazhdon t’i sfidojë vendimet e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, duke refuzuar tërheqjen e diplomatëve që u ka skaduar mandati dhe kanë probleme me ligjin. Në fillim të shtatorit, presidenti në...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Një person është plagosur në këmbë pas të shtënave me armë zjarri në zonën e “Astirit” në Tiranë. Sipas raportimeve nga Abc News, personi i plagosur është Spartak Beqaraj 45 vjeç, i cili ndodhet jashtë...
Lajme20 Shtator 2020
Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë njofton se ka kryer me sukses një operacion të ndërlikuar te një pacient i infektuar me COVID-19 që ishte në rrezik të humbte gjymtyrën. Ndërlikimi atij i erdhi...
Vip19 Shtator 2020
Për nder të 100 vjetorit të shpalljes së Tiranës Kryeqytet, “Muzeu Lëvizës” fillon rrugëtimin ndër trojet shqiptare. Bashkë me Muzeun, në Prishtinë do të qëndrojë edhe nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës, Anuela Ristani dhe drejtoreshën...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Pak orë nga atentati me tritol kundër Preng Gjinit që mbeti i plagosur teksa po drejtonte një automjet të sapo marrë në përdorim, prokuroria ka bindjen se krimi është kryer për hakmarrje. Kjo pistë shton...
Lajme11 Shtator 2020
Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka shpërndarë fotografinë e pazakontë nga Klinika Infektive në Tiranë.Një mjek shihet me kallash në dorë përpara ambienteve të Klinikës Infektive. “Nje mjek me kallash ne dore?!Kjo foto nuk eshte...
Lajme10 Shtator 2020
Ambasadori i Izraelit në Tiranë, Noah Gal Gendler ka folur për herë të parë pas marrëveshjes së firmosur në Shtëpinë e Bardhë mes Kosovës dhe Serbisë, ku Izraeli ishte një nga temat në marrëveshje. “Çdo...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Ambasadori aktual britanik në Shqipëri, Duncan Norman ka bërë publik emrin e pasardhësit të tij. Mësohet se ambasadori i ardhshëm britanik në Tiranë do të jetë Alastair King-Smith, i cili pritet ta marrë detyrën duke...
Lajme10 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi po qëndron për vizitë zyrtare në Shqipëri. Selimi është pritur në takim nga homologia e tij, shqiptare Etilda Gjonaj. Të dy më pas do të mbajnë konferencë për medie.
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Dy qytetarë humbën jetën në dy aksidente të ndryshme rrugore në Tiranë dhe Fier në harkun e pak orëve. Aksidenti ndodhi rreth orës 00:30 në Vaqarr tek kthesa e Arbanës. A.H ka aksidentuar një qytetar...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Ka ndodhur një aksident me fatalitet në Tiranë. Aksidenti ndodhi rreth orës 00:30, në Vaqarr, tek kthesa e Arbanës. Mjeti me drejtues A. H., ka aksidentuar një person të paidentifikuar rreth 60-vjeç, i cili si...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.