×
Etiketë: ndërron
Lajme30 Shtator 2020
Në Policinë e Kosovës është raportuar gjatë ditës së djeshme se në fshatin Isniq të Deçanit, një shtetas i Shqipërisë derisa kishte qenë duke punuar në një shtëpi private, dyshohet se ishte rrëzuar dhe kishte...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Ndahet nga jeta ish-deputeti Ndue Totri, i cili ka qenë pjesëmarrës në punimet e Kuvendit të Shqipërisë në legjislaturën 1991-1992. Totri me profesion inxhinier nuk mundi dot ta mposhte Covidin dhe për pasojë ka gjetur...
Lajme28 Gusht 2020
Një rast shumë i ndjeshëm është dorëzuar te Prokuroria Themelore e Mitrovicës. Atje një vajzë nga një fshat i Skenderajt deponoi ankesë se babai i saj po e ngacmon seksualisht, dhe se për këtë arsye...
Lajme25 Gusht 2020
Edhe një person ka ndërruar jetë nga Koronavirusi në Kosovë, raporton Gazeta Blic.Lajmin e ka bërë të ditur deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj pak minuta më parë.Ai po ashtu ka bërë të ditur se i...
Lajme22 Gusht 2020
Zyrtari i Policisë së Kosovës, Miftar Kurti, i infektuar me COVID-19 ka ndërruar jetë të premten në Spitalin e Përgjithshëm të Vushtrrisë. Lajmin për Telegrafin e ka bërë të ditur koordinatori i Spitalit të Përgjithshëm...
Lajme21 Gusht 2020
Sot rreth orës 14:30 ka ndërruar jetë një 33 vjeçar nga fshati Xërxë i Rahovecit i cili ka qenë i infektuar me COVID-19. Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl...
Lajme14 Gusht 2020
Sonte COVID-19 i ka marrë jetën anesteziologut nga Mitrovica, Sherafedin Mehmeti. Kjo është konfirmuar për klankosova.tv nga familjarët e të ndjerit. Mehmeti ka qenë duke punuar prej vitesh në Spitalin Rajonal të Mitrovicës.
Lajme12 Gusht 2020
Ka ndërruar jetë, Maliq Hoti, pjesëtar i Policisë së Kosovës dhe veteran i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Njoftimi është bërë i ditur, nga familjarët, në rrjetet sociale. “Pushofsh ne parajsë Maliq Hoti” Shoku im kojshija...
Lajme11 Gusht 2020
Sekretari i OVL UÇK-së, Nasim Haradinaj e konsideron fakt të kryer marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi. Haradinaj në RTV Dukagjini ka thënë se malazezët do të hyjnë në Kosovë deri aty ku është...
Lajme08 Gusht 2020
Pas një sëmundje të shkurtër ka ndërruar jetë veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hamit Kelmendi. Hamit Kelmendi, nga fshati Morinë, komuna e Skenderajt, ishte njëra nga luftëtarët e parë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës....
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Një 43 vjeçare ka ndërruar jetë sot si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan- Peqin, në fshatin Murras. Në këtë aksident të përfshira janë tri vetura, gjithashtu janë lënduar edhe...
Lajme30 Korrik 2020
Drejtori i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare dhe mjeku familjar, Kujtim Zarari ka humbur betejën me Covid-19. Kjo është konfirmuar nga Oda e Mjekëve të Kosovës, ku i ndjeri ishte edhe anëtar i kuvendit. Gjendje...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Një ngjarje e rëndë ka tronditur Elbasanin në orët e para të mëngjesit. Në lagjen “Luigj Gurakuqi”, në gjendje të dehur janë konfliktuar duke u dëmtuar me njëri-tjetrin me shishe dhe sende të forta tre...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.