×
 • Lajme
 • Lajme

  Ky është qyteti me më së shumti raste aktive me Coronavirus në Kosovë!

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Qyteti i Vushtrrisë momentalisht është qyteti me më së shumti raste aktive me Coronavirus në Kosovë, raporton Front Online.

  Me 22 rastet raste e konfirmuara pozitive mbrëmë me Coronavirus, në këtë qytet numri i rasteve aktive ka shkuar në 154.

  Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka thënë mbrëmë që shumica e këtyre rasteve janë të një familjeje.

  “Sonte u konfirmuan edhe 22 raste të reja me Covid 19 në qytetin tonë. Të gjitha janë raste kontakti. Aktualisht kemi 154 raste aktive, 40 të shëruar dhe 2 qytetarë të vdekur. Një numër i madh i qytetarëve e kanë kaluar kohën e shërimit dhe po presim ritestimin për konfirmim të shërimit te tyre Më shqetëson tepër shumë numri i madh i infektimeve brenda të njejtës familje. Kjo dukuri e ka rritur shumë numrin e rasteve. Ju lutemi KUJDES ruani familjet tuaja”, ka shkruar Tahiri në një postim në “Facebook”.

  Në ndërkohë dje në Kosovë janë konfirmuar edhe 49 raste të reja me Coronavirus. Numri i përgjithshëm i të prekurve me këtë virus ka shkuar në 1 mijë e 486 të infektuar me teksa 500 raste janë aktive.

  Kujtojmë që të shëruar nga Coronavirusi janë 953 persona, teksa janë shënuar edhe 33 raste të vdekjes nga ky virus. /Front Online

  IKSHPK-ja ka rekomanduar mbylljen e këtyre sektorëve pas shfaqjes së rasteve me Coronavirus!

  KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme15 Prill 2024
  Pas miratimit me sukses të raportit të raportueses për Kosovën, Dora Bakoyannis, nga Komiteti për Politikë dhe Demokraci i Këshillit të Evropës,...
  Lajme15 Prill 2024
  Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka bërë të ditur se mbi 200 mijë rezident janë të regjistruar në Kosovë, dhe mbi...
  Lajme15 Prill 2024
  Ka filluar ceremonia e pritjes se liderëve botëror nga Presidentja Vjosa Osmani, të cilët do të marrin pjesë në Forumin Ndërkombëtar për...
  Të tjera
  Kronika15 Prill 2024
  Rryma dyshohet se ka shkaktuar zjarin në një depo të frutave në Podujevë. Kështu kanë deklaruar para policisë, dëshmitarët. “Raportohet se një...
  Lajme15 Prill 2024
  Sot përfundon afati për aplikim për akreditimin e vëzhguesve të subjekteve politike të kryetarëve aktual, OJQ-ve vendore/ndërkombëtare dhe mediave. Këtë e konfirmoi...
  Kronika15 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Gjakovë, pasi i njëjti dyshohet se e ka ndjekur një grua deri tek banesa e saj, duke...
  Kronika15 Prill 2024
  Dy mjete të dyshimta janë gjetur në Prishtinë. Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë i cili fillimisht ka thënë se...
  Kronika15 Prill 2024
  Pesë persona janë arrestuar pas një përleshje ndërmjet vete për shkak të një mosmarrëveshje në komunikacion. Policia bën të ditur se ngjarja...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Pavarësisht sulmeve të Itranit ushtria izraelite vijon sulmet e saj në Rripin ne Gazës. Izraeli këmbëngul që sulmi i Iranit nuk do...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.