×
Etiketë: qyteti
Lajme25 Shtator 2020
Nga sot të gjithë ata që shkelin ligjin duke bërë̈ vepra penale, duke dëmtuar e ndotur hapësirat publike dhe mjedisin në përgjithësi do të identifikohen nga Policia përmes kamerave të sigurisë̈ dhe do të dënohen...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Burrat me jetëgjatësinë mesatare më të madhe në Europë jetojnë në qytetin italian të Trentos, sipas Eurostat. Jetëgjatësia mesatare e meshkujve në këtë qytet është 82,7 vjeç. Në vijim vjen rajoni i Madridit, në Spanjë...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Vittorio Sgarbi, kryetari i bashkisë së Sutrit në Itali, është një nga zërat kundër për vendosjen e maskës, por edhe kufizimeve të tjera të vendosura nga qeveria italiane për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Deklarata...
Lajme29 Gusht 2020
Prishtinasit nuk po e respektojnë orën policore. Në disa video që kanë arritur në redaksinë e portalit Front Online shihen vetura të shumta duke qarkulluar pas orës 22:30. Kjo nuk është hera e parë që...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Kur udhëtarët të dalin nga treni në Yamato City, një lagje periferike rreth 30 kilometra larg Tokios, sytë mund t’i drejtojnë kah shenjat e bardha të pëlhurës që valojnë në korridoret e stacionit. Këto shenja...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Zyrtarisht nga sot Ura Vajgurore do të quhet Dimal. Ndryshimi i emrit i diskutuar prej disa kohësh është për ta kthyer qytetin në destinacion turistik. Vendimi është miratuar sot në mënyrë unanime nga anëtarët e...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Sipas Wealth-X, qyteti me më shumë miliarderët në botë mbetet Nju Jork. Këto janë të dhëna nga dokumenti : “Regjistrimi i miliarderëve në vitin 2020”, i cili u botua këtë javë, dhe për të cilin...
Lajme08 Korrik 2020
Prishtina është bërë qyteti i parë në vend që ka tejkaluar shifrën e mbi 1000 të infektuarve me sëmundjen COVID-19. Pas rasteve pozitive të 24 orëve të fundit, kryeqyteti tashmë numëron 1075 raste aktive, ndërsa...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Komuna e Tetovës me rrethinë sot ka regjistruar 9 raste të reja me virus korona, nga të cilat 6 në Tetovë, 1 në Bogovinë dhe 2 në Zhelinë. Edhe pse dy ditët e fundit kjo...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Duke lexuar një shkrimtar kilian, një poet të cilin po e lexoja në spanjisht, në një moment gjatë rrëfimit poetik më mbetën sytë te emri i një rruge që kishte vargëzuar poeti, emri i rrugës...
Lajme15 Qershor 2020
Qyteti i Vushtrrisë momentalisht është qyteti me më së shumti raste aktive me Coronavirus në Kosovë, raporton Front Online. Me 22 rastet raste e konfirmuara pozitive mbrëmë me Coronavirus, në këtë qytet numri i rasteve...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.