Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kryeministri Hoti pro tërheqjes së 10 për qind të kursimeve nga Trusti

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Kryeminstri Avdullah Hoti thotë se ligji për rimëkëmbje ekonomike, mundëson së paku dy gjëra.

  “Tërheqjen e 10 për qind të kursimeve pensionale, që është rreth 170 mil euro dhe tërheqjen e 100 mil nga fondi i AKP për nevoja të rimëkëmbjes ekonomike”, thotë Hoti.

  Njoftimi i plotë:

  Ligji për rimëkëmbje ekonomike, që po kërkohet të hyjë në rend dite sot në seancën e Kuvendit, mundëson së paku dy gjëra:

  1. Tërheqjen e 10 për qind të kursimeve pensionale, që është rreth 170 mil euro dhe

  2. Tërheqjen e 100 mil nga fondi i AKP për nevoja të rimëkëmbjes ekonomike.

  “Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja dhe përfaqësuesja e platformës “Liria ka emër”, Eliza Hoxha”, ka folur në lidhje me “Marshin për Drejtësi”, që do të mbahen...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i partisë Guxo, Faton Peci ka thënë se partia e tij, që është në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, pajtohet me marrëveshjen...
  Lajme31 Mars 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje shiu,...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.