×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  KRRE i publikon çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

  FrontOnline
  04 Gusht 2020

  Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe Shërbimeve të Ujit i Republikës së Maqedonisë së Veriut solli vendim për uljen e çmimeve për shitje me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 0,50% në raport me çmimet e javës së kaluar.

  Çmimi për shitje me pakicë i EURODIZEL (D-E V) ulet për 0,50 denarë/litër dhe do të jetë 52,50 denarë/litër.

  Çmimet për shitje me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 rriten për 0,50 denarë për litër, kështu që çmimi për shitje me pakicë i EUROSUPER BS-95 është 60,00 den/litër, derisa çmimi për shitje me pakicë i EUROSUPER BS-98 është 62,00 denarë për litër.

  Çmimi për shitje me pakicë i Vajit Ekstra të Lehtë për Amvisëri (EL-1) ulet për 1,00 denarë/litër dhe do të jetë 52,00 denarë/litër.

  Çmimi për shitje me pakicë i mazutit M-1 NS ulet për 0,351 denarë/kg dhe nga sonte në mesnatë do të jetë 25,709 denarë/kg.

  KESCO u certifikua me tri ISO Standarde
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Qershor 2024
  Më shumë se një mijë vetë vdiqën gjatë pelegrinazhit të Haxhit në Arabinë Saudite, njoftuan autoritetet. Besimtarët myslimanë u përballën me temperatura...
  Bota/Rajoni23 Qershor 2024
  Ministria e Shëndetësisë në Gaza ka bërë të ditur se të paktën 37 mijë 598 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite në...
  Bota/Rajoni23 Qershor 2024
  Nesër në Luksemburg do të mbahet takimi i ministrave të jashtëm të BE-së, ku në agjendën e tij është edhe takimi me...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.