×
Etiketë: naftës
Ekonomi09 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, bashkë me inspektorë të tregut ka qëndruar sot në Terminalin doganor në Prizren. Pas takimit me drejtuesit rajonal të doganës, janë marrë mostrat e naftës në pesë maune...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit të Republikës së Maqedonisë së Veriut solli vendim, me të cilin kryhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 1,73...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan akuzoi Greqinë për rrezikimin e sigurisë pasi njoftoi stërvitjet ushtarake dhe detare pranë vendit ku Turqia po bën shpimet në një zonë të diskutueshme të Mesdheut. Sipas Euronews, në një fjalim...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Komisioni Rregullator për Energjetik informon se çmimet e benzinës dhe naftës mbeten të njëjta, ndërsa ulje të çmimit do të kenë vajrat ekstra të lehta. Çmimi i benzinës EUROSUPER BS-95 do të kushtojë 59.50 denarë,...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Turqia mori një paralajmërim tjetër nga BE sot pas njoftimit se anija e saj kërkimore Yavuz do të vazhdojë operacionet në ujërat e diskutueshme të Mesdheut. Anija Yavuz do të shoqërohet nga tre anije të...
Ekonomi04 Gusht 2020
Çmimet e naftës ranë në tregjet ndërkombëtare të martën në mes shqetësimeve për dobësimin e kërkesës globale në mes të përhapjes së infeksionit të koronavirusit dhe tepricës, pasi OPEC dhe aleatët e saj planifikojnë të...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe Shërbimeve të Ujit i Republikës së Maqedonisë së Veriut solli vendim për uljen e çmimeve për shitje me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 0,50% në raport me çmimet...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Industria e naftës po rikuperon disa nga humbjet e muajve fillestarë të pandemisë dhe pret përmirësim të kërkesës konsumatore. Arabia Saudite ka rritur çmimet për tregjet e saj më të rëndësishme. Vendi i parë eksportues...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Ka rifilluar prodhimi në fushën e naftës së përbashkët Al-Khafji e cila shtrihet në zonën asnjanëse midis Kuvajtit dhe Arabisë Saudite, bëri të ditur të enjten drejtori ekzekutiv i Kompanisë së Naftës në Gjirin e...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Ka rifilluar prodhimi në fushën e naftës së përbashkët Al-Khafji e cila shtrihet në zonën asnjanëse midis Kuvajtit dhe Arabisë Saudite, bëri të ditur të enjten drejtori ekzekutiv i Kompanisë së Naftës në Gjirin e...
Ekonomi24 Qershor 2020
Kompanitë e Naftës që u gjobitën nga Autoriteti Kosovar i Konkurrencës, duket se morën mësim nga dënimet që iu shqiptuan. AKK me anë të një komunikate për media ka bërë të ditur se i ka...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Komisioni Rregullator për Energjetik ka marrë vendim për rritjen e çmimeve të derivateve të naftës në Maqedoni. Benzina, dizeli do të shtrenjtohen për një denarë. Nga mesnata EUROSUPER BS-95 do të jetë 60.50 denarë për...
Lajme19 Qershor 2020
Çmimi i naftës dhe derivateve të saj kanë shënuar ngritje së fundmi. Shtrenjtim pritet të ketë edhe në ditët në vijim. Fadil Berjani, kryetar i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, është shprehur se rritja e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.