Bota/Rajoni

Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
13:04 | 22 Qershor 2020

Komisioni Rregullator për Energjetik ka marrë vendim për rritjen e çmimeve të derivateve të naftës në Maqedoni.

Benzina, dizeli do të shtrenjtohen për një denarë.

Nga mesnata EUROSUPER BS-95 do të jetë 60.50 denarë për litër, ndërsa EUROSUPER BS-98 do të jetë 62.50 denarë,

Dizeli nga mesnata do të shitet për 52.00 denarë për litër.

Ndërsa çmimi me pakicë të vajrave të lehta shtëpiake do të shiten për 41.00 denarë.

OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company

Të tjera