×
Etiketë: rriten
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Në mbarë botën, numri i rasteve të të prekurve me koronavirus i ka tejkaluar 28,3 milionë, ndërsa numri i viktimave tashmë është mbi 911 mijë, sipas të dhënave të përditësuara të OBSH-së. Shtetet e Bashkuara,...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Forcat e armatosura turke nisën sot stërvitjen në Qipron Veriore – një entitet i njohur vetëm nga Ankaraja – ndërsa tensionet me Greqinë rriten në Mesdheun Lindor. Kërkimet e Turqisë për rezerva gazi dhe nafte...
Lajme04 Shtator 2020
I dërguari i posaçëm i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka thënë se pjesa më e mirë e marrëveshjes ekonomike mes Kosovës e Serbisë e cila u nënshkrua sot në Uashington do...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Italia ka raportuar 1,316 raste të infektimit me koronavirus përbrenda periudhës së fundit 24-orëshe, ka bërë me dije Ministria e Shëndetësisë së vendit të mërkurën.Shteti ka pasur edhe gjashtë të vdekur përbrenda një dite, të...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Në 24 orët e fundit janë kryer 820 testime nga të cilat 133 persona kanë rezultuar pozitivë. Rastet e reja me koronavirus kanë pësuar një rritje të lehtë krahasuar me një ditë më parë. Ministria...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Tensionet midis anëtarëve të NATO-s, Greqi dhe Turqi u përshkallëzuan përsëri të shtunën pasi Ankaraja filloi stërvitjet e reja ushtarake në Mesdheun lindor. Të dy palët, si Greqia ashtu edhe Turqia po zhvillojnë stërvitje të...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Indonezia dhe Filipinet janë duke vazhduar të kenë rritje të rasteve të reja me COVID-19,. Në Indonezi vetëm në 24 orët e fundit kanë vdekur 94 persona nga koronavirusi duke e ngritur kështu shifrën totale...
Lajme21 Gusht 2020
Nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe mjaft i nxehtë. Temperaturat maksimale pritet sillën nga 27 deri në 32 gradë Celsius në nivel vendi. Për fundjavë në tërë rajonin na pret mot...
Lajme19 Gusht 2020
Në arkën e shtetit këtë vit janë arkëtuar  dikund 100 milionë euro me pak sesa vitin e kaluar, Kjo shifër mund të thellohet akoma në vijim. Aq sa, zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi,  pret që...
Lajme08 Gusht 2020
Tensionet midis Izraelit dhe Iranit janë rritur me shpejtësi ditët e fundit, ndërsa forcat izraelite përballen me militantët e mbështetur nga Irani përgjatë kufijve të shtetit hebre me Libanin dhe Sirinë. Këtë javë, këto tensione...
Ekonomi29 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës ka miratuar Raportin gjashtëmujor për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2020. Raporti përmban një përmbledhje dhe trendeve kryesore të të hyrave dhe shpenzimeve buxhetore për këtë periudhë. Raporti përmban gjithashtu...
Lajme23 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri ka thënë se i ka shkruar shkresë zyrtare ministrit të shëndetësisë, ministrit të tregtisë dhe kryeministrit për hapjen e gastronomisë sipas kërkesave të komunitet të turizmit dhe hotelerisë me të cilët ka...
Ekonomi23 Korrik 2020
Çmimet e derivateve dita-ditës po shënojnë rritje në vendin tonë. Është kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, Fadil Berjani ai i cili tregon më shumë për lëvizjen e çmimeve. Ai thotë se qytetarët tanë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.