×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Në Itali rriten rastet me Covid-19

  FrontOnline
  02 Shtator 2020

  Italia ka raportuar 1,316 raste të infektimit me koronavirus përbrenda periudhës së fundit 24-orëshe, ka bërë me dije Ministria e Shëndetësisë së vendit të mërkurën.Shteti ka pasur edhe gjashtë të vdekur përbrenda një dite, të cilët besohet të kenë qenë të infektuar me koronavirus, bëri me dije i njëjti burim.

  Bilanci total i të vdekurve me Covid-19 ka shkuar në 35,497, shkruan lajmi.net.

  Gadishulli ka regjistruar një rekord të numrit të testeve të kryera për diagnostikimin e sëmundjes për një ditë, duke marrë mostrat e 102,959 italianëve në mbarë vendin.

  Në anën tjetër, numri i pacientëve të pranuar në kujdes intensiv është rritur në 109 nëpër spitalet italiane.

  Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Këshilltarja politike e Kryeministrit Albin Kurti për Luginën e Preshevës, Ardita Sinani, ka publikuar pamje të rralla kur ishte votuar në Preshevë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Njëmbëdhjetë persona janë shtruar në spital dhe rreth 130 janë evakuuar pasi një zjarr i madh shpërtheu në një ndërtesë banimi në...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Ndarja e fondeve për Ukrainën është thelbësore. Kështu deklaroi kreu i Pentagonit, Lloyd Austin, duke nënvizuar se nëse Ukraina humbet luftën, vendet...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Sot në ora 13:30 Këshilli Qendror i Zgjedhjeve do të mbajë mbledhjen e radhës. Gjatë kësaj mbledhjeje do të shqyrtohet rekomandimi për...
  Sport01 Mars 2024
  Barcelona pritet të jetë e zënë në afatin kalimtar të verës, por Rafael Leao nuk do të kalojë në Kataluni. Financat e...
  Lajme01 Mars 2024
  Sot do të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendi të Kosovës. Rendi i ditës I. Miratimi i procesverbalit të mbledhjes së mëparshme...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Njëmbëdhjetë persona janë shtruar në spital dhe rreth 130 janë evakuuar pasi një zjarr i madh shpërtheu në një ndërtesë banimi në...
  Lajme01 Mars 2024
  Sot duke filluar nga ora 09:00 do të mbahet seanca ndaj Ministrit të Brendshëm të Kosovës, Xhelal Sveçla. Ai akuzohet për hedhje...
  Vip01 Mars 2024
  Artistja e njohur shqiptare, Xhensila Myrtezaj është duke përgatitur një projekt të ri muzikor edhe pas raportimeve të shumta për ndarjen nga...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.