Lajme

Kjo është mosha e tre pacientëve që vdiqë nga Coronavirusi në Kosovë

Kjo është mosha e tre pacientëve që vdiqë nga Coronavirusi në Kosovë
12:32 | 26 Qershor 2020

Edhe tri viktima të reja nga koronavirusi janë shënuar në Kosovë.

Kjo është bërë e ditur sot me anë të një njoftimi për media nga QKUK.

Një paciente H.B, 62 vjeç nga Prizreni ka ndërruar jetë dje në Klinikën Infektive.

Një pacient, A.M, 59 vjeç nga Rahoveci ka ndërruar jetë sot në orët e para të mëngjesit.

Të dy të lartëpërmendurit, përveç COVID-19 kishin edhe sëmundje tjera shoqëruese.

Ndërkaq, sot në orën 10:30 ka ndërruar jetë 61 vjeçari nga Prizreni, H.K, në Klinikën Intensive të Qendrës së Mjekësisë Sportive, i cili ishte transferuar nga Klinika e Pulmologjisë.

Deri tani, në Kosovë janë konfirmuar 44 viktima nga COVID-19.

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera