×
 • Lajme
 • Lajme

  Kjo është mosha e tre pacientëve që vdiqë nga Coronavirusi në Kosovë

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Edhe tri viktima të reja nga koronavirusi janë shënuar në Kosovë.

  Kjo është bërë e ditur sot me anë të një njoftimi për media nga QKUK.

  Një paciente H.B, 62 vjeç nga Prizreni ka ndërruar jetë dje në Klinikën Infektive.

  Një pacient, A.M, 59 vjeç nga Rahoveci ka ndërruar jetë sot në orët e para të mëngjesit.

  Të dy të lartëpërmendurit, përveç COVID-19 kishin edhe sëmundje tjera shoqëruese.

  Ndërkaq, sot në orën 10:30 ka ndërruar jetë 61 vjeçari nga Prizreni, H.K, në Klinikën Intensive të Qendrës së Mjekësisë Sportive, i cili ishte transferuar nga Klinika e Pulmologjisë.

  Deri tani, në Kosovë janë konfirmuar 44 viktima nga COVID-19.

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës nuk i ka komentuar deklaratat e zyrtarëve të Bashkimit Evropian, të cilët i kanë quajtur spekulime, lajmet se do...
  Lajme18 Qershor 2024
  Administrata Tatimore e Kosovës njofton të gjithë tatimpaguesit të cilët zhvillojnë aktivitet të taksive, se janë të obliguar që të pajisen me...
  Lajme18 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka marrë pjesë në Samitin e Paqes për Ukrainën, i cili është mbajtur në Zvicër. Në një...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Tuneli i Llogarasë është gati. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zbuluar se ky tunel do të hapët më 5 korrik. “Tuneli...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një person është arrestuar në Pejë, pasi që gjatë kontrollit në veturën e tij janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë Zoraki me...
  Sport18 Qershor 2024
  Në ndeshjen e dytë në “EURO 2024”, Shqipëria do të ndërrojë stadium. Nga “Signal Iduna Park”, kombëtarja shqiptare do të luajë nesër...
  Vip18 Qershor 2024
  Prej disa kohësh, reperja e njohur Loredana Zefi është duke shijuar romancën e saj me futbollistin e talentuar gjerman, Karim Adeyemi. Dyshja...
  Opinione18 Qershor 2024
  Kurti ta mbajë mend mirë këtë mësim. Kështu e përmbledh në një analizë të tij profesori amerikan Alon Ben-Meir mesazhin ndaj Kryeministrit...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një burrë në Prishtinë ka raportuar se dikush ka hyrë në banesën e tij dhe ka vjedhur një shumë të parave. Rasti...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.