Bota/Rajoni

Kina dhe India tërheqin forcat nga pjesa kontestuese e kufirit

Kina dhe India tërheqin forcat nga pjesa kontestuese e kufirit
15:29 | 23 Qershor 2020

Komandantët ushtarakë kinezë dhe indianë kanë rënë dakord të tërheqin forcat e tyre nga rajoni i diskutueshëm kufitar Ladakh në Himalaje, pas konfliktit në të cilin u vranë të paktën 20 ushtarë indianë, njoftuan të dy vendet sot.

Komandantët arritën një marrëveshje dje në takimin e parë që nga konflikti, që shpërtheu në 15 qershor, transmeton AP.

Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€

Të tjera