×
Etiketë: kufirit
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka pritur sot në takim zëvendësministrin e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, Ilir Hasani më të cilin kanë diskutuar për situatën me pandeminë COVID-19. Zemaj ka thënë se përmirësimi i...
Lajme17 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqëruar nga drejtori për Shërbime Publike, Naser Korça, ka vizituar sot vendbanimet e brezit kufitar, duke përfunduar vizitën te fermeri Kadri Bajrami, në fshatin Stançiq. Kreu i...
Lajme07 Shtator 2020
Valon Murati, kryetar i Lëvizjes për Bashkim, tha se Serbia do vazhdojë ta pengojë Kosovën në të gjitha fushat. Ai tha se Kosova e ka marrë një obligim për Asosacionin e Komunave me shumicë serbe....
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Tiranë, 27 gusht Ministria për Europën e Punët e Jashtme e Shqipërisë lidhur me deklaratat për zgjerimin së shpejti të gjerësisë së detit territorial të Greqisë nga 6 në 12 milje detare, deklaroi sot se...
Lajme22 Gusht 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kryetar i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, aktualisht është i vetmi politikan në Kosovë që risjellë në diskutim idenë e ndryshimit të kufijve në mes të Kosovës dhe...
Lajme13 Gusht 2020
Me një ceremoni solemne sot është përuruar objekti i Stacionit Policor për Mbikëqyrje të Kufirit në Radavc. Kjo ceremoni nisi me një minutë heshtjeje në nderim të pesë policëve të vdekur si pasojë e infektimit...
Lajme01 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar vendimet e së datës 22 shtator të vitit 2017 dhe 2 maj të vitit 2019 për komisionin shtetëror për shënjimin në mirëmbajtjen e komitetit të kufirit shtetëror. “Ne propozojmë që...
Opinione01 Korrik 2020
Koncepti politik i “korigjimit”, realisht varet për nga qasja se si palet diskutojnë, qoftë ndarje, shkëmbim teritoresh ose edhe i ndarjes së teritoreve. Dihet qartë që ky veprim, përcaktim i vijave kufitare nënkupton një marrëveshje...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Komandantët ushtarakë kinezë dhe indianë kanë rënë dakord të tërheqin forcat e tyre nga rajoni i diskutueshëm kufitar Ladakh në Himalaje, pas konfliktit në të cilin u vranë të paktën 20 ushtarë indianë, njoftuan të...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Trupi Koordinues Kombëtar për Sëmundjet Infektive (NCD) i Malit të Zi, sot ka marrë një vendim të cilin e kanë quajtur si “strategjik për hapjen e mëtejshme të Malit të Zi, në përputhje me ruajtjen...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.